Archiv výstav

KAROLÍNA ČOPJANOVÁ: I SEE RED

Zveme Vás na výstavu do Knihovny Vincence Priessnitze, která byla zahájena v úterý 13. února 2024 v 17 hodin a potrvá do 29. března 2024. 
 
Karolína Čopjanová, absolventka oboru Malba I. Fakulty umění Ostravské univerzity, představí v nových výstavních prostorách Knihovny V. Priessnitze výběr ze své malířské práce. Dosud se v převážně figurativních scénách zabývala komunikačními vzorci, v posledních obrazech pracuje s tématem perverze. Malby působí zejména výrazným monochromatickým pojednáním v odstínech červené.
Otevřeno dle otevírací doby recepce MKZ Jeseník.
 
V rámci výstavy proběhne Rodinná výtvarná dílna v sobotu 16. března 2024. 
Vstupné dobrovolné.
Pořádají MKZ Jeseník.

EDUKAČNÍ PROGRAMY A  DOPROVODNÉ AKCE

LENKA FALUŠIOVÁ: ÚZEMÍ TICHA

Zveme Vás na výstavu velkoformátových tušových kreseb a grafik Lenky Falušiové, která byla otevřena ve čtvrtek 11. ledna 2024 v 17:30 hodin a je koná se do 9. března 2024 v Katovně. 

Lenka Falušiová (*1988, Vrbno p. Pradědem), laureátka několika grafických ocenění, jejíž práce jsou zastoupeny ve veřejných i soukromých sbírkách v Česku i zahraničí, v Jeseníku představí soubor velkoformátových tušových kreseb a grafik. Práce jsou tvořeny převážně technikou tisku z hloubky (čárový lept, mezzotinta) a zachycují vnitřní prožitek z krajiny. Obrazy pro autorku
fungují jako paměťová stopa a skrze kontemplaci v krajině nás zve k odvrácení pozornosti zpět do vlastního nitra. Hluboké lesy, stromy a různá přírodní zákoutí jsou zobrazeny ve formě struktur, znázorňujících jak to, co je viditelné,
tak i elementy pouze tušené.

VÍCE O VÝSTAVĚ

DOPROVODNÉ AKCE:

úterý 6/2 17:00 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY L. FALUŠIOVÉ

sobota 10/2 10:30 RODINNÁ VÝTVARNÁ DÍLNA: MONOTYP

Otevírací doba výstavy: pondělí až pátek 10:00 - 16:00, každá sudá sobota 10:00 - 13:00.

Vstupné dobrovolné.

Pořádají MKZ Jeseník za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.