Dnes je 25.08.2019, svátek má Radim.

DIVADLO JÁRY CIMRMANA - BLANÍK

Pražské divadlo, z jehož repertoáru jsou nejznámější hry Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka s tematikou fiktivního českého génia Járy Cimrmana.

Příčinu silné obliby blanické pověsti v Čechách vidí Cimrman hlavně v zeměpisné poloze naší vlasti. Shodně s Palackým byl si vědom toho, že "…jsme tu v Evropě jako zrno mezi dvěma mlýnskými kameny. Ze západu na nás doléhá imperialismus germánský a z východu nás drtí rozpínavost kolosu velkoruského. Není divu, že takto tísněný malý národ hledá sobě ochrany nadpřirozené, ano i zázračné, neboť jedině zázrakem lze tu přežíti."
Když Cimrman poznal, že si náš lid nenechá svou pověst vzít, rozhodl se, že blanickou báj naopak ještě více zpopularizuje, ale s takovým ideovým vyzněním, aby napáchala co nejméně škod.
Hrají: Zdeněk Svěrák nebo Genadij Rumlena, Petr Reidinger, Petr Brukner nebo Jan Hraběta, Miloň Čepelka nebo Petr Brukner, Václav Kotek nebo Marek Šimon, Robert Bárta nebo Michal Weigel.
Více info o souboru na www.cimrman.at.
Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník.
Vstupné 550 Kč v předprodeji, 590 Kč v den konání akce.
Pořádají MKZ Jeseník.
 
 
 

Doporučujeme

VERNISÁŽ VÝSTAVY: SOUČASNÉ VÝTVARNÉ UMĚNÍ NA JESENICKU

Výstavy

Výstava v Katovně na toto téma chronologicky navazuje s cílem představit spektrum výtvarných proudů dneška z dílen převážně ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři