ROBERT BALZAR TRIO | KONCERT ZA OPONOU

Robert Balzar Trio hraje ve složení Vít Křišťan - piano, Robert Balzar – kontrabas, Kamil Slezák - bicí.

Kontrabasista baskytarista a skladatel Robert Balzar si už několik dekád získává zaslouženou pozornost díky svému jedinečnému řemeslu. Sdílel podium s mnoha zvučnými jmény nejen na domácí scéně a stal se vyhledávanou a respektovanou postavou, která obohatila nejeden hudební projekt, počínaje spoluprací s Hanou Hegerovou, Illustratosphere, Dan Bárta & Robert Balzar Trio, skupiny J.A.R, až po koncertování a nahrávání po boku jmen z první línie světové jazzové scény jako Kurt Elling, John Abercrombie, Benny Golson, Arturo Sandoval, Raul Midon a další.

Nyní se připomíná novým studiovým albem „Conversation“, které vychází z dílny kontrabasového vlajkového projektu – Robert Balzar Trio. V pořadí sedmé album tohoto seskupení, které vyšlo 8. prosince 2023 ve vydavatelství Easydoor Records. Vedle lídrových kompozic obohacují nahrávku také tři skladby klavíristy Víta Křišťana a jedna z pera bubeníka Kamila Slezáka.

Zvuk tria, charakteristický vyzrálým jazzovým jazykem, citem a duší každého člena, byl nahraný v ikonických prostorách Cavatina Hall v polském městě Bielsko Biala, která vyniká svojí užasnou akustikou. Za nahrávkou stojí polský zvukař Tadeusz Mieczkowski. Mastering je dilem dalšího špičkového profesionála Marka Wildera v newyorském Battery Mastering Studios. O cover desing CD a LP se postarali ve Studiu Najbrt.

Koncert se koná v pátek 26. dubna 2024 ve 20 hodin v Divadle Petra Bezruče Jeseník za oponou.

Vstupné v předprodeji: 250 Kč, v den konání 350 Kč. 

www.robertbalzar.cz

KOUPIT VSTUPENKY 

Čas a místo konání

26.04.2024
20:00
Divadlo Petra Bezruče - za oponou