TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR

World music s moravskými kořeny

U zrodu T.K.& O. stály verše moravského básníka z Valašska - Ladislava Nezdařila. V roce 1999 vydali T.K.&O. debutové album Horní chlapci s jeho zhudebněnými texty, pro které jako básnický jazyk zvolil Nezdařil dialekt moravských Valachů. Zbojníci, hory, vzdor, úcta k tradicím, láska i smrt, jichž je Nezdařilova poezie plná, se stali příštími tematickými okruhy dalších desek T.K.& O.

Alba Tomáše Kočka & ORCHESTRu získaly pět nominací na cenu Anděl, dvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music, v prestižní TOP 20 World Music Charts Europe bodovala čtyři alba (Poplór, Cestou na jih, Velesu a aktuální ONA) z nichž Velesu se ve WMCHE drželo čtyři měsíce a v celoročním bodování, v konkurenci alb z celého světa, skončilo na 25. místě.

Kapela svou hudbu pevně ukotvenou v moravské tradici koření folkovým vnorem, rockovým nápřahem i metalovými riffy.

Nástrojové obsazení:

Tomáš Kočko - kytara, mandolina, koncovka, zpěv

Helenka Vyvozilová - zobcové flétny, dvojačka, housle, cimbál, vokály

Libuška Jelénková - viola, housle, vokály, zpěv

Pavel Bongo Plch - perkuse, cimbál, vokály

Roman Plaširyba - kontrabas, vokály

Koncert s adventním programem a písněmi z alba Koleda se uskuteční ve čtvrtek 14. prosince 2023 v 19 hodin v Divadle Petra Bezruče v Jeseníku. 

Vstupné v předprodeji: 350 Kč, studenti a senioři 300 Kč. Vstupené v den konání představení: 400 Kč, studenti a senioři 350 Kč.

Pořádají MKZ Jeseník.

www.kocko.cz

Čas a místo konání