ROZHOVOR SE SIMONOU BABČÁKOVU

Šumperská rodačka k nám do Divadla Petra Bezruče v neděli 21. 4. 2024 v 17:00 doveze své inspirativní setkání ONE HUMAN SHOW o vědomé komunikaci a životních souvislostech. Celý večer bude rámován hudebními předěly Antonie Nyass. 

ROZHOVOR SE SIMONOU BABČÁKOVU

Jak byste svými slovy popsala, co diváky na Vaší ONE HUMAN SHOW čeká?

Věřím, že se něco dozvíme, něco si uvědomíme, chvíli spočineme, potkáme se se známými a bude u toho pr… Vřele doporučuji přijít v páru. Většinou potom za mnou chodí lidé, že to by měl slyšet i VON! Tak ho holky vemte rovnou (smích).

Máte nějakou historku o momentě, kdy jste komunikaci nezvládla?

Stovky (smích). Žiju ve vztazích, mám děti, vyvíjím se, učím se, takže pocity selhání nebo nedostatečnosti jsou součástí mého příběhu. Ale musím říct, že se to praxí mění a velké boty už nedělám. O to jsem citlivější na ty malé. Jsou to detaily, jako že něco řeším písemně, co je lepší  řešit ústně. Nebo si až po konfliktu uvědomím své skryté motivace a dokomunikovávám to zpětně. Nebo přepísknu to, že jsem vtipná na něčí úkor, a pak se omlouvám. Normálka, život.

K jakému zvířeti byste nejlépe přirovnala svoji energii?

Drak mixnutej kočičí šelmou. Snažím se občas tvářit jako ovečka, ale nikdo mi na to neskáče (smích).

Máte nějaké zlozvyky?

Jsem královna zlozvyků. Teď jsem si čerstvě uvědomila plnou závislost na mobilu alias miláškovi. A to je teda síla. Vím to, pozoruji to….a pokračuji v tom (smích).

Co byl poslední dárek, který jste někomu dala?

 Kouzelný hrnec Termomix naší rodině, abychom začali vařit. Bohužel na něm zatím nikdo nevaří. Nový noťas dceři, auto synovi k 19. narozeninám (buďte v klidu, je to mé staré auto a přepsala jsem ho na něj hlavně kvůli parkování (smích). Dávám dárky průběžně celý rok velkému množství lidí. Je to moje řeč lásky, dárky. A měla jsem v únoru narozeniny, takže jsem mnooooho dárků dostala. Teď naposledy wellness pobyt s kámoškama. To přeji každému. Ostatně máte v Jeseníku lázně, takže žádné výmluvy a šup aspoň třikrát za rok do „wellneska“ (smích).

Kdybyste mohla do konce života číst stále již jen jednu a tu samou knihu, která by to byla a proč?

Tao te-ťing, protože přináší klid, moudrost, vhled a útěchu. Ale jinak můj seznam oblíbených knih je opravdu dlouhý. Jsem bývalý knihomol a miluji příběhy (knihy nahradil milášek, bohužel). Čtu mnoho žánrů, miluji scifi a fantasy, ale neurazí mě dobrá detektivka, beletrie, historický román, životopisné knihy. Musí mě vtáhnout příběh, jinou podmínku nemám.

Jak byste nazvala své autobiografické dílo?

Jsem boomer a nevadí mi to. Nebo Aspoň jsem to zkusila…

Co se Vám jako první vybaví, když se řekne Jeseník?

Hory, lázně, kapela Priessnitz a pervitin. Po revoluci to hodně teklo od vás z Jeseníku k nám do Šumperka. Jeseničáci byli ještě o kousek ostřejší než Šumperáci. Ale věřím, že se to již změnilo a doufám, že uvidím, že kraj vzkvétá. V dospívání pro mě byl Jeseník město, kde to žije, na rozdíl od Šumperka, kde to bylo mrtvý. Ale přitom jsem tady nikdy nebyla (smích).

Za rozhovor děkuje Daniel Pavlík, MKZ Jeseník.

KOUPIT VSTUPENKU

 

Partneři

olomoucky_kraj.gif
olomoucky_kraj-2.gif
mesto_jesenik.gif
bannereuroregion1.jpg
bannerEuroregion1.jpg
woox-logo-black-cmyk-page-001.jpg
jeseniky_info.gif
vjesenikach.jpg
ndk-logoweb1.jpg
rozhlas-olomouc.png
radiocas1.jpg
klasika-viva-22.png
klasterni-hs-22.jpg
filmovy_klub_logo.jpg
rodinne_pasy.gif
SUAP-logo.jpg
duhalogo.jpg
logo-KO.jpg
jeseniky_logobanner.jpg
logoVMJ2011.jpg
pll-200.jpg
minipivovarlogosmall.jpg
_logoJT.jpg
wazysmall.jpg
logo-katovna-s-ic.png
Logo-Slovansmall.jpg
bluessmall.jpg
zus-logo.jpg
tanecni_logo-banner.jpg
jesenicke-noviny.jpg
el-chorro-club.jpg
kontra.jpg
javornik.png
mks-javornik.jpg
sos-logo.png
idpasky.jpg
knj.jpg
kudyznudy-rgb.jpg