KAMELOT

Koncert známé brněnské folkrockové kapely

Roman Horký KAMELOT. Zpěvák, kytarista, hudební skladatel jedné z nejúspěšnější folkové a trampské hudební skupiny České a Slovenské republiky oslaví v roce 2024 významné životní jubileum 60 roků. Toto výročí oslaví se svými příznivci v rámci celorepublikového turné ZAPRÁŠENÉ DIAMANTY.
Kamelot je současná česká hudební skupina pocházející z Brna. Vznikla v roce 1982, celou její historií ji provází zakladatel a frontman Roman Horký, který je až na výjimky autorem všech textů i hudby k písním skupiny. V anketě časopisu Folk & Country byl Kamelot v letech 1993 až 1999 pokaždé zvolen skupinou roku a šest jeho alb bylo oceněno jako deska roku.
Ke známým písním kapely se mimo jiné řadí „Zachraňte koně“, „Zrození hvězd“ „Levnej hotel“, „Čas rozchodů“, „Pozor, tunel!“,„Slib“, „Honolulu“, „Island“ a další. Komerčně nejúspěšnějším se stalo debutové album „Zachraňte
koně“ vydané v roce 1990, které zaznamenalo téměř 100 000 prodaných nosičů a získalo multiplatinovou desku. Celkově se autorských alb Romana Horkého prodalo více než 500 000 kusů. Titulní skladba „Zachraňte koně“ získala ocenění
Hit desetiletí ve folk a country hudbě.

Stěžejním programem koncertu bude výběr historicky nejúspěšnějších skladeb Romana Horkého a Kamelotu, doplněných o srdeční skladby autora. Některé písně přinese hudební skupina v nových, nebo naopak v původních aranžích.
Zazní i několik písní z nového alba „Zaprášené diamanty“, které vyjde na podzim 2023. Poutavým bodem programu budou zajisté i chvíle, kdy na podiu zůstane sám autor a interpret se svými písněmi v intimní hudební zpovědi.

Koncert se uskuteční v Divadle Petra Bezruče v Jeseníku ve čtvrtek 18. dubna 2024 v 19 hodin.

Vstupné: 350 Kč v předprodeji, 400 Kč v den konání.  

Pořádají MKZ Jeseník 

KOUPIT VSTUPENKY 

Čas a místo konání