Dnes je 31.05.2020, svátek má Kamila.

JESENICKÉ VÁNOCE NEZKLAMOU PŘÍZNIVCE TRADIC

28.11.2019 15:47:00
JESENICKÉ VÁNOCE NEZKLAMOU PŘÍZNIVCE TRADIC
Jestli bude v prosinci sníh a mráz, ještě netušíme - ovšem co se chystá za kulturní a společenské akce, již můžeme prozradit. Od prvního rozsvícení světélek na vánočním stromu po poslední záblesk novoročního ohňostroje bude prosinec nabitý (nejen) tradičními vánočními akcemi.
Pomyslných baněk na vánočním stromku bude letos opravdu hodně a centrum Jeseníku ožije nejen vánoční výzdobou, ale především čilým společenským ruchem, jehož se mohou zůčastnit děti i dospělí. Sezóna předvánočních akcí odstartuje ve čtvrtek 5. prosince, kdy na Masarykovo náměstí dorazí Mikuláš s čertem a anděly - nejen proto, aby zde postrašili zlobivé děti a odměnili hodné, ale především, aby rozsvítili jesenický vánoční strom a rozjasnili tak adventní náměstí. Těšit se můžete také na vystoupení lokálních souborů a tradiční hasičský punč na zahřátí, jehož zakoupením letos přispějete na Dětský domov v Černé Vodě.
Hned následující dva dny, 6. a 7. prosince, se centrum dění přesune k Vodní tvrzi, kde se uskuteční tradiční Vánoční jarmark pořádaný Vlastivědným muzeem Jesenicka ve spolupráci s MKZ Jeseník. Zámecké náměstí i nádvoří tvrze bude hostit pódium, na němž se budou střídat středověké kapely, živý betlém, ukázky rozličných tradičních řemesel a především řadu stánků s rukodělnými výrobky i dobrotami, kterými člověk může potěšit sebe i blízké. Ve středu 11. prosince nechť se připraví všichni, jejichž Vánoce se neobejdou bez koled - tradiční akce pod záštitou Deníku "Česko zpívá koledy" proběhne od 18:00. Pro dětské publikum je pak určena pohádka "Vánoční zvoneček", která se odehraje na jevišti Divadla Petra Bezruče v neděli 15. prosince.
Poslední adventní neděli 22. prosince bude Masarykovo náměstí hostit Jesenickou zlatou neděli. Vůbec poslední trhy před Štedrým dnem přijdou vhod každému, kdo ještě potřebuje nějaké drobnosti pod stromeček či do spíže. Kdo už má vše nakoupeno, bude se moci u poslechu živé hudby a společenského korzování zahřát opět hasičským punčem či vánoční polévkou, kterou bude stejně jako v letech předchozích servírovat vedení města.
Jakkoli krásné letošní Vánoce budou, jednou skončí - a platí to i pro celý rok 2019. Nový rok ovšem mohou občané Jeseníku přivítat společně na Masarykově náměstí, a to 1. ledna 2020. Slavnostní přípitek proběhne v 17:30, ohňostroj se nad Jeseníkem rozzáří v 18:00. Věřme, že novoroční ohňostroj udělá tečku za šťastně prožitým vánočním obdobím a zároveň otevře dveře do neméně šťastného roku 2020.
 
(jj)
 
 

Doporučujeme

DUO JAMAHA

Koncerty

AKCE PŘELOŽENA NA 8. ZÁŘÍ 2020 DUO JAMAHA má na svém kontě 3 zlaté a 3 platinové desky za ...

VERNISÁŽ VÝSTAVY: MARTA HRNKOVÁ - TVOŘÍM A RECYKLUJI

Výstavy

Vytváří tak nové, pohádkové i realistické trojrozměrné i reliéfní plastiky s mnohdy úsměvným podtextem. Vystavuje již počtvrté, předchozí výstavy ...

OLYMPIC TOUR 2020

Koncerty

Skupina Olympic ve složení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl zahraje skladby z posledních čtyř ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři