JANÁČKOVO KVARTETO

Koncert nejlepšího moravského kvarteta

Nejlepší moravské kvarteto zavítá do Jeseníku. 

Janáčkovo kvarteto vzniklo na brněnské konzervatoři v roce 1947 z řad studentů. Rychlým zráním a zejména vynikající interpretací děl Leoše Janáčka získal soubor právo nazývat se jménem svého milovaného autora. V roce 1955 podniklo Janáčkovo kvarteto ve složení Jiří Trávníček, Adolf Sýkora, Jiří Kratochvíl a Karel Krafka první zahraniční turné a po několika létech pokryla činnost souboru už všechny světadíly.

Janáčkovo kvarteto úspěšně reprezentovalo česko - moravskou interpretační tradici v pětapadesáti státech a na významných světových festivalech, což navodilo zájem proslulých nahrávacích společností o spolupráci. Z bohaté diskografie souboru byly dva tituly  oceněny Grand Prix de l´Akadémie de Charles Gross a jeden byl poctěn cenou Preis der Deutschen Schallplattenkritik. 

Takřka sedmdesátiletá umělecká činnost souboru si vynutila postupné změny v obsazení, ale interpretační kánon a expresivní projev zůstávají tradičním obrazem hry Janáčkova kvarteta.

Program:
Josef Suk - Meditace na staročeský chorál "Svatý Václave", op. 35

Evžen Zámečník - Smyčcový kvartet č. 3                               
1. Lento. Allegro / 2. Molto lento (quasi danza) / 3. Vivace

Leoš Janáček - Smyčcový kvartet č. 2 "Listy důvěrné"                               
1. Andante. Con moto. Allegro / 2. Adagio. Vivace / 3. Moderato. Adagio. Allegro / 4. Allegro. Andante. Adagio                               

Janáčkovo kvarteto:  Miloš Vacek - housle, Richard Kružík - housle, Jan Řezníček - viola, Lukáš Polák - violoncello

Vstupné v předprodeji 300 Kč, pro studenty a seniory 250 Kč, v den konání koncertu 350 Kč a 300 Kč.www.janacekquartet.com

Čas a místo konání