ADVENTNÍ JESENÍK

Navoďte si pravou adventní atmosféru při kulturních akcích.

ADVENTNÍ JESENÍK

Pohodový adventní čas s kulturními akcemi

Adventní, občas hektický čas je tu. Nezapomínejte však na sebe, přijďte se uvolnit a navodit si tu pravou vánoční atmosféru na některou z prosincových kulturních akcí. 

Vánočně se naladit můžete hned v neděli 3. prosince, kdy bude probíhat adventní trh s celodenním hudebním programem na Masarykově náměstí. Vystoupí písničkářka Gabriela Dreslerová, indie-popová kapela Silence & Joy, javornická nadějná zpěvačka Karolína Kmeťová a na závěr vystoupí zpěvačka Tereza Mátlová s jesenickou ZUŠ. Vrcholem večera bude v 17 hodin rozsvícení vánočního stromu. V tento den bude také poprvé veřejnosti odhalen betlém od sochaře Zdeňka Macháčka ml. z Javorníku. Mezi 14 a 17 hodinou zveme na putování mezi Vodní tvrzí a Kaplí. V tvrzi se totiž na chvíli otevře peklo a kreativně se vyřádíte. V Kapli a kolem ní budou díky spolku EduArt připraveny vzdělávací úkoly a nebude chybět ani Mikulášská nadílka. 

Podobný harmonogram je přichystán i na letošní, tentokrát Stříbrnou neděli. Na vánočním trhu si zakoupíte dárky na poslední chvíli. Třeba dárkové vouchery na kulturní akce v roce 2024, na malířské kurzy, členství do knihovny nebo poukazy do kina. Odpoledne ochutnáte hřejivou polévku z rukou starostky města. Z hudebních vystoupení se těšte na zpěváka Martina Lásku v doprovodu houslí, dechovou hudbu Brass Band Šohaj, Andante, rockovou kapelu z Bruntálu Generaci 75 nebo na skvělou soulovou zpěvačku Irenu Budweiserovou, známou z třicetiletého působení ve Spirituál kvintetu. Program zakončí vystoupení barda českého muzikálu Daniela Hůlky. Tradiční akcí bude ve středu 13. prosince v 18 hodin celorepublikové společné zpívání koled u vánočního stromu. 

MKZ v tomto období zvou i na krásné předvánoční koncerty jako je třeba 14. prosince koncert Tomáše Kočka s orchestrem. Kapela oceněná dvěma cenami Anděl, vychází hluboko z moravské tradice, vše navíc koření folkem, rockovým a metalovým nádechem. V předvánočním čase do Jeseníku zavítá i letošní jubilant Václav Neckář se svou kapelou Bacily. A na vánoční svátky vás naladí skladby zahrané na modrých houslích Pavla Šporcla.

Tým MKZ Vám přeje krásné předvánoční období a vánoční svátky. Děkujeme za přízeň a budeme se na Vás těšit při akcích v roce 2024. 

 

 

Partneři

olomoucky_kraj.gif
olomoucky_kraj-2.gif
mesto_jesenik.gif
bannereuroregion1.jpg
bannerEuroregion1.jpg
woox-logo-black-cmyk-page-001.jpg
jeseniky_info.gif
vjesenikach.jpg
ndk-logoweb1.jpg
rozhlas-olomouc.png
radiocas1.jpg
klasika-viva-22.png
klasterni-hs-22.jpg
filmovy_klub_logo.jpg
rodinne_pasy.gif
SUAP-logo.jpg
duhalogo.jpg
logo-KO.jpg
jeseniky_logobanner.jpg
logoVMJ2011.jpg
pll-200.jpg
minipivovarlogosmall.jpg
_logoJT.jpg
wazysmall.jpg
logo-katovna-s-ic.png
Logo-Slovansmall.jpg
bluessmall.jpg
zus-logo.jpg
tanecni_logo-banner.jpg
jesenicke-noviny.jpg
el-chorro-club.jpg
kontra.jpg
javornik.png
mks-javornik.jpg
sos-logo.png
idpasky.jpg
knj.jpg
kudyznudy-rgb.jpg