Dnes je 14.12.2018, svátek má Lýdie.

KONCERT PRO JESENÍKY NA NETRADIČNÍM MÍSTĚ

16.05.2018 08:14:24
KONCERT PRO JESENÍKY NA NETRADIČNÍM MÍSTĚ
Letošní Koncert pro Jeseníky proběhne v pátek 15. června - ovšem nikoli v areálu Asturu, jak bývalo dosud zvykem, ale v prostoru za sportovní halou na Dukelské ulici. Festivalu vévodí Vypsaná Fixa a Cocotte Minute, návštěvníci se také mohou těšit na bikerskou show.
Proč se organizátoři tentokrát rozhodli opustit bezpečně zabydlený prostor v areálu Asturu a přemístit festival do netradičního teritoria? "Jde trošku i o spojení muziky a sportu. Napadlo nás to hned jak se hala začala stavět, že bychom prostor za halou mohli využít na nějakou akci. Pokusíme se ukázat lidem zase malinko jiné prostory, než na které jsou zvyklí. To místo je skvělé po všech stránkách, ale hodnotit můžeme až po akci. Snad vše dopadne podle představ,“ prozradil ředitel MKZ Jeseník Jiří Juráš. Je dokonce možné, že nedávno dokončenou sportovní halu si bude mocí právě na Koncertě pro Jeseníky veřejnost poprve prohlédnout - ale i kdyby ne, nudit se návštěvník rozhodně nebude.
Programu letos vévodí pardubická Vypsaná Fixa, jejíž svérázný styl na pomezí rocku, popu a punku uchvátil posluchače již na prvním albu "Brutální všechno" (2001). Melodická a chytlavá hudba je propojena s až surrealisticky poetickými texty frontmana Márdiho a celý mix funguje dodnes. Kdo nevěří, nechť navštíví oficiální web kapely, kde nabízí svou poslední desku "Tady to někde je" (2017) zdarma ke stažení.
Tvrdší ligu kopou pražští Cocotte Minute. Výbušný nu-metal/crossover pod taktovkou frontmana Martina Zellera je schopen zatřást jak hitparádami, tak krční páteří posluchačů. Nezapomnělo se ani na domácí support. Komu se stýskalo po jesenických Shit Drive, může schovat promáčený kapesník - kapela se dala znovu dohromady pod názvem Fake Your Destiny a za sportovní halou představí nové i staré punk rockové vypalovačky. Sestavu doplní rock'n'rolloví The Complication z Jablonného nad Orlicí.
Zajímavým zpestřením festivalu bude freestylová show na horských kolech v režii několikanásobného mistra ČR Damiana Siriškiho, na kterou se bude moci každý podívat zdarma před halou. Jinak stojí vstupné 180 Kč, začíná se v 16 hod. Když se vše podaří, Jeseník přivítá léto skutečně ve velkém stylu.
 
Jiří Janík
 
 
 

Novinky

Doporučujeme

J. J. RYBA - ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Koncerty

Pořádá Obec Mikulovice, ZUŠ Jeseník a SPU.  

ADVENTNÍ BENEFIČNÍ KONCERTY 2018

Koncerty

2.12. - První z benefičních koncertů pro Azylový dům v Jeseníku zahájí sbor Radost z Bělé p. Pradědem. ...

SOS XMAS 2018

Koncerty

Pokud máš rád/a hudbu, tak nesmíš chybět na SOS Xmas. Tato zimní varianta SOS-festivalu přináší opět zajímavou a ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři