Dnes je 24.10.2021, svátek má Nina.
XXI. SVATOVÁCLAVSKÉ SETKÁNÍ V JESENÍKU

XXI. SVATOVÁCLAVSKÉ SETKÁNÍ V JESENÍKU

21. ročník svatováclavského setkání v Jeseníku na téma PAMĚŤ JESENICKÝCH HOR.

Vlastivědné muzeum Jesenicka, p. o., Státní okresní archiv Jeseník, Společnost Vincenze Priessnitze, z. s., a MKZ Jeseník si Vás tímto dovolují srdečně pozvat na 21. ročník svatováclavského setkání, jehož tématem se letos – u příležitosti 140. výročí založení Moravsko-slezského sudetského horského spolku – staly jesenické hory.

Akce tradičně započne 28. září v kostele v Bílé Vodě, kde v 9.30 hod. proběhne mše svatá a pietní akt k uctění památky řádových sester, které sem internoval komunistický režim. Téhož dne v 17.00 hod. se pak Kongresový sál v Priessnitzových léčebných lázních rozezvučí tóny Smyčcového orchestru Jeseník. Druhého dne 29. září v 9.00 hod. bude v Zimní zahradě zahájeno tradičně oblíbené a léty prověřené odborné sympozium, kde se téma nejvyšších moravsko-slezských hor představí z mnoha různých úhlů, ať už jako vyhledávaná turistická oblast, lesnický region, či jako místo s bohatou a často pohnutou historií. Výstupem konference, jejíž závěr je naplánován po jedné hodině, bude tradiční svatováclavský sborník. V 15.00 hod. se pak můžete přidat ke komentované prohlídce fotografické výstavy „Zmizelý Hrubý Jeseník“ ve Vodní tvrzi, která prostřednictvím archivních snímků přibližuje obraz těchto hor v časech předválečných.

Podrobnosti k jednotlivým akcím budou včas upřesněny na webových stránkách muzea, archivu a samostatných plakátech. Případná změna programu vyhrazena.

Pořádá Vlastivědné muzeum Jesenicka, p. o., Státní okresní archiv Jeseník, Společnost Vincenze Priessnitze, z. s. a MKZ Jeseník.

Doporučujeme

HYPNOTIZÉR JAKUB KROULÍK

Různé

Hypnotizér Jakub Kroulík přichází, aby o tomto tajemném fenoménu přinášel a exkluzivně prakticky prezentoval své umění ve vybraných městech ...

AUTORSKÉ ČTENÍ JAROSLAVA IROVSKÉHO S KAPELOU PREMIER

Různé

Celá beseda se uskuteční za přítomnosti členů legendární zlínské kapely PREMIER, kterou stejnojmenná píseň Hrobař katapultovala v devadesátých ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři