Dnes je 02.07.2022, svátek má Patricie.
VERNIÁŽ VÝSTAVY S TUŽKOU NA CESTÁCH: LUKÁŠ ČERNÝ

VERNIÁŽ VÝSTAVY S TUŽKOU NA CESTÁCH: LUKÁŠ ČERNÝ

Srdečně jste zváni na vernisáž výstavy obrazů s názvem: S tužkou na cestách slabozrakého kreslíře, malíře a cestovatele Lukáše Černého z Janova nad Nisou.

Autor výstavy je umělcem na volné noze. Od září roku 2020 si plní svůj sen, kdy se celoživotní koníček stal jeho povoláním. Od dětství vášnivě sbírá především ručně kreslené turistické pohlednice, které byly inspirací pro jeho vlastní tvorbu. V jičínském ateliéru nabízí hodiny kreslení a malování úplným začátečníkům i zdatnějším malířům. Vydává vlastní kalendáře a pohlednice, na kterých jsou zaznamenány zajímavá místa z jeho cest po naší vlasti. Jesenická výstava je pořádána v rámci 28. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, jehož cílem je představit veřejnosti nadané zrakově postižené umělce.

Výstavu je možné navštívit do 30. srpna v předsálí Kina Pohoda v Jeseníku.

Vstup volný.

Pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, oblastní odbočka Jeseník, ve spolupráci s Kinem Pohoda, s finanční spoluúčastí města Jeseník a Olomouckého kraje.

Doporučujeme

ADÉLA ELBEL: PRVNÍ POLOČAS ROZPADU

Zábava

Komička, která žije život, jak nejlíp dokáže. Ale protože to občas zas tak dobře nedokáže, dala vzniknout svému ...

ČARODĚJKY V KUCHYNI

Divadlo

Kanadská autorka Caroline Smith napsala vtipnou hru o pozadí jedné „cooking show“. Kuchařky Dolly Biddleová a Isabel Lomaxová mají ...

JESENÍK SE BAVÍ 2022

Festivaly

Vystoupí hvězdní hosté tuzemské hudební scény:   14:00 NO TIDDLERS 15:00 KONCERT V BARVÁCH SEMAFORU 17:00 BÁRA BASIKOVÁ       ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři