Dnes je 16.08.2022, svátek má Jáchym.
VERNIÁŽ VÝSTAVY S TUŽKOU NA CESTÁCH: LUKÁŠ ČERNÝ

VERNIÁŽ VÝSTAVY S TUŽKOU NA CESTÁCH: LUKÁŠ ČERNÝ

Srdečně jste zváni na vernisáž výstavy obrazů s názvem: S tužkou na cestách slabozrakého kreslíře, malíře a cestovatele Lukáše Černého z Janova nad Nisou.

Autor výstavy je umělcem na volné noze. Od září roku 2020 si plní svůj sen, kdy se celoživotní koníček stal jeho povoláním. Od dětství vášnivě sbírá především ručně kreslené turistické pohlednice, které byly inspirací pro jeho vlastní tvorbu. V jičínském ateliéru nabízí hodiny kreslení a malování úplným začátečníkům i zdatnějším malířům. Vydává vlastní kalendáře a pohlednice, na kterých jsou zaznamenány zajímavá místa z jeho cest po naší vlasti. Jesenická výstava je pořádána v rámci 28. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě, jehož cílem je představit veřejnosti nadané zrakově postižené umělce.

Výstavu je možné navštívit do 30. srpna v předsálí Kina Pohoda v Jeseníku.

Vstup volný.

Pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, oblastní odbočka Jeseník, ve spolupráci s Kinem Pohoda, s finanční spoluúčastí města Jeseník a Olomouckého kraje.

Doporučujeme

BLÁZNOVY ZÁPISKY

Divadlo

Oba jsou mistři slova a dokonalého vykreslení postav a postaviček nejrůznějších charakterů. Oba se opět potkávají po padesáti ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři