Dnes je 24.10.2021, svátek má Nina.
SMYČCOVÝ ORCHESTR JESENÍK

SMYČCOVÝ ORCHESTR JESENÍK

Koncert v rámci XXI. svatováclavského setkání v Jeseníku.

Smyčcový orchestr Jeseník existuje při Základní umělecké škole Jeseník již od roku 1984. Jeho zakladatelkou a dlouholetou vedoucí byla paní Zdeňka Kainarová – dříve Krpelíková. Smyčcový orchestr Jeseník vystupoval nejen v České republice, ale také v Polsku, Itálii, Finsku, Jordánsku atd. a zúčastnil se také mnoha festivalů a to ve Francii, Belgii, Turecku, Španělsku atd. Z těchto cest si orchestr pravidelně přiváží ocenění ze soutěží.

Jeho význam je však mnohem hlubší. Členové Smyčcového orchestru Jeseník se učí poznávat hudbu také v jiném provedení, než jen sólově. Orchestrální hra učí mladé hráče na housle, violu, violoncello a kontrabas spolupracovat mezi sebou a pomáhat si, vnímat rozdíly hraných partů a stylů interpretace a dává jim možnost pracovat v kolektivu svých přátel. Členové orchestru mají jedinečnou příležitost poznat a zahrát si na nových i starodávných koncertních pódiích v různých městech a poznat kulturu, hudbu a styl života v různých státech a kontinentech. To vše jim přináší mnohdy důležité zkušenosti a rady do života. Vyrostou z nich tolerantní a zkušení lidé, kteří budou v budoucnu dobrým příkladem dalším generacím.
 
V letech 2004 - 2007 dirigovali orchestr postupně - Jiří Beneš, Michael Máša a Ludmila Hrušková. V současné době má Smyčcový orchestr Jeseník dirigenta (vedoucího) – Františka Mecha, který pokračuje v tradici orchestru. Orchestr vede od září 2007.

Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník.

Vstupné 100 Kč (senioři 60 Kč).

AKTUÁLNÍ PODMÍNKY PRO VSTUP NA AKCI

Pořádají MKZ Jeseník, Vlastivědné muzeum Jesenicka, p. o., Státní okresní archiv Jeseník, Společnost Vincenze Priessnitze, z. s.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme

HYPNOTIZÉR JAKUB KROULÍK

Různé

Hypnotizér Jakub Kroulík přichází, aby o tomto tajemném fenoménu přinášel a exkluzivně prakticky prezentoval své umění ve vybraných městech ...

AUTORSKÉ ČTENÍ JAROSLAVA IROVSKÉHO S KAPELOU PREMIER

Různé

Celá beseda se uskuteční za přítomnosti členů legendární zlínské kapely PREMIER, kterou stejnojmenná píseň Hrobař katapultovala v devadesátých ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři