Dnes je 27.02.2020, svátek má Alexandr.

Čas a místo konání

27.02.202019:00

Ennea caffé & shop
nám. Svobody 832/25, Jeseník

60 Kč

SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA 2020

Tradiční přehlídka severské kinematografie, kterou již osmým rokem pořádá v Jeseníku kavárna Ennea, v únoru nabídne čtveřici exkluzivních projekcí snímků, které se do českých kin většinou nedostanou.

Přijďte se přesvědčit, že na severu Evropy nemusí vznikat jen kvalitní bytový design, ale také výrazná a svébytná kinematografie!
Více informací na www.sfklub.cz nebo na www.facebook.com/enneaa.
 
úterý 11. února v 19 hodin
FALEŠNĚ
Investiční bankéř Markus založil svoji úspěšnou kariéru na bezohlednosti. Machinace nakonec finančního žraloka dostanou za mříže. Osud na sebe vezme podobu vězeňského kápa, který po Markusovi požaduje nemalý obnos. Nezbývá než se uchýlit do izolovaného křídla pro nejopovrhovanější zločince, kterému smysl, rytmus a hierarchii dává pěvecký sbor. Namísto pokory nalézá Markus příležitost, která ho vždy hnala kupředu – stoupat vzhůru přes mrtvoly, i když jde jen o pozici sbormistra a pěvecký repertoár. Frederikke Aspöck vede svou bravurně zrežírovanou severskou komedii v rytmu temného cynismu a skepse. 
Dánsko 2019, drama/komedie, 89 minut, 60 Kč.                          
 
úterý 18. února v 19 hodin
ROLE ČLOVĚKA
Snímek Role člověka je filmovou adaptací stejnojmenné úspěšné knihy finského spisovatele Kariho Hotakainena. Pekka tvrdí, že je úspěšným obchodníkem, ve skutečnosti ale nemá práci a vydělává si na ulici žebráním o peníze a zbytky jídla. Rodiče se jej ale rozhodnou navštívit neohlášeně…
Finsko, Dánsko, 2018, drama, 103 minut, 60 Kč.
 
úterý 25. února v 19 hodin
PSI NENOSÍ KALHOTY
Hlavnímu hrdinovi filmu o ztrátě, lásce a sladkobolném bytí, jehož hraje helsinský rodák Pekka Strang, se v jezeře tragicky utopí žena (Ester Geislerová). Tato temná událost, která se navíc odehraje před zraky jejich malé dcerky, Juhu neustále pronásleduje a znemožňuje mu navázat vztah s lidmi. Setkání s dominou Monou však všechno změní. Juha začne být závislý na dušení a Mona mu ho ráda dopřává – nezacházejí však už příliš daleko do temného světa?
Finsko, Lotyšsko, 2019, drama/komedie, 105 minut, 60 Kč.
 
čtvrtek 27. února v 19 hodin
VZPOURA V KAUTOKEINU
V roce 1852 se v severonorské farnosti Kautokeino vzbouřilo přes 50 Sámů proti místní norské správě. Zabili jejího nejvyššího představitele, obchodníka s alkoholem, zbili pastora a několik dalších lidí. Za útok bylo odsouzeno 17 žen a 11 mužů, dva z nich k trestu smrti stětím hlavy. Působivý film o sámské kultuře se zabývá událostmi předcházejícími krveprolití. Norský režisér sámského původu N. Gaup hledá příčiny extrémního chování nejstaršího laponského etnika, které se vždy vyznačovalo mírnou povahou.
Norsko, Švédsko, Dánsko, 2007, drama, 96 minut, 60 Kč.
 
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Pořádá Ennea caffé & shop.
 

Doporučujeme

KLASIKA VIVA: PAVEL SVOBODA & IVA KRAMPEROVÁ

Koncerty

Mohutný zvuk varhan a líbezné tóny houslí vykouzlí v jesenické Kapli neopakovatelnou atmosféru. Čeká nás zážitek téměř nadpozemský. Pavel ...

MICHALOVI MAZLÍČCI

Zábava

Přijďte si hrát, přijďte se bavit a HLAVNĚ SMÁT s dětmi, s Michalem! Hodinové zábavné divadelní představení pro ...

KANADSKOU DIVOČINOU S ONDŘEJEM BAČÍKEM

Kino

Uskutečnil již několik výprav do kanadské divočiny a mezi Indiány. Nenechte si ujít strhující vyprávění o nejkrásnějších místech ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři