Dnes je 16.11.2019, svátek má Otmar.

SEVERSKÁ FILMOVÁ ZIMA 2019

Tradiční přehlídka severské kinematografie, kterou již sedmým rokem pořádá v Jeseníku kavárna Ennea, v únoru opět nabídne šest exkluzivních projekcí snímků, které se do českých kin většinou nedostanou.

Tradiční přehlídka severské kinematografie, kterou již  sedmým rokem pořádá v Jeseníku  kavárna Ennea, v únoru opět nabídne šest exkluzivních projekcí snímků, které se do českých kin většinou nedostanou. Zhlédnout tak můžete dánský thriller Neklid, Islandsko/Estonský thriller Mihkel, finskou hudební komedii Heavy trip, litevské drama Soví hora, norskou komedii Na západ a švédský dokumentární film Bezva lidi. Festival se také dlouhodobě snaží vyjít vstříc i divákům se sluchovým postižením. Všechny filmy jsou opatřeny barevně upravenými titulky.
Vstupenky v ceně 60 Kč zakoupíte v kavárně Ennea a díky omezené kapacitě si nezapomeňte zajistit svá místa včas. Přijďte se přesvědčit, že na severu Evropy nemusí vznikat jen kvalitní bytový design, ale také výrazná a svébytná kinematografie!
Více informací na www.sfklub.cz nebo na www.facebook.com/enneaa.
 
úterý 19. 2. 2019 v 19.00 hodin
NEKLID
Psychologický thriler se zaměřuje na mladou ženu Robin, která se probudí v tajemném lese, nahá a zmatená. Bez hmatatelných důkazů dospěje k přesvědčení, že byla svědkem vraždy. Obává se nejhoršího, ale ani policie nenajde nic, co by ji podpořilo. Ruku v ruce se stoupajícím vnitřním napětím roste i její izolovanost a vyděšenost. Obává se, že vrah teď přijde pro ni. Ve snaze zabránit tomu, že se stane další obětí, začne sama vyšetřovat. Dostává se stále hlouběji a vrah se přibližuje… Robin zjišťuje, že esence jejího psychického traumatu leží v jejím reálném světě a v nejbližších vztazích.  
Dánsko 2018, thriller, 90 minut, 60 Kč.           
 
čtvrtek 21. 2. 2019 v 19.00 hodin
MIHKEL
V touze zajistit si lepší život, přijímá Mihkel nabídku svého přítele z dětství propašovat ve svém těle zásilku heroinu z Estonska na Island. Vážné komplikace nastanou, když jeho zažívací systém nefunguje tak, jak předpokládal. Snímek je natočen na základě rekonstrukce kriminálního případu, který se stal roku 2004. 
Island, Estonsko 2018, thriller, 105 minut, 60 Kč.
                                                                                             
úterý  26. 2. 2019 v 19.00 hodin
HEAVY TRIP
Jen stěží byste hledali partu větších lůzrů než je heavy metalová kapela Impaled Rektum z vesnice na severu Finska, která už 12 let zkouší a zatím neodehrála ani jeden koncert. Po nečekané tragické události se frontman a zpěvák Turo  rozhodne překonat své obavy a dovést kapelu na jeden z nejbrutálnějších metalových festivalů v Norsku. Začíná divoká jízda, na které je čeká spousta heavy metalu, vykrádání hrobů, vikingské nebe a ozbrojený konflikt mezi Finskem a Norskem.
Finsko, 2018, komedie, 92 minut, 60 Kč.
 
čtvrtek  28. 2. 2019 v 19.00 hodin
SOVÍ HORA
Litva v letech 1947-1952. Rádia Svobodná Evropa, BBC či Hlas Ameriky se jen zřídka dostala za železnou oponu. Každý, kdo se snažil vzdorovat sovětské nadvládě, byl deportován na Sibiř. Mladý student se snaží shromažďovat různé důkazy, prokazující zločiny Kremlu. Jeho spolužák se naopak snaží situace využít a zbohatnout obchodováním na černém trhu. Snímek o partyzánech, boji za svobodu, strachu ze smrti. Příběh poválečné generace o oddanosti, lásce, nenávisti a touze po nezávislosti.
Litva, 2018, drama, 128 minut, 60 Kč.
 
úterý  5. 3. 2019 v 19.00 hodin
NA ZÁPAD
Učitel Kasper přijde o svou práci ve stejný den, kdy se jeho otec Georg nervově zhroutí kvůli úmrtí své manželky. Aby překonali smutek, vydají se na západní pobřeží na ostrov Ona, aby zastoupili právě zesnulou Kasperovu matku na mistrovství Norska v patchworku. Milý a dojemný snímek o životě, ztrátě a lásce.
Norsko, 2018, drama, komedie, 83 minut, 60 Kč.
 
čtvrtek  7.3. 2019 v 19.00 hodin
BEZVA LIDI
Jako první africký stát se Somálsko přihlásilo na mistrovství světa v bandy hokeji. Mladí hráči nebydlí v Somálsku, ale v Borlänge v Dalarně. Nikdo z nich ještě nestál na bruslích a mistrovství začíná za šest měsíců. Někdo si myslí, že je to naprosto šílený nápad, ale trenéři týmu to vidí jinak.
Švédsko, 2018, dokument, 96 minut, 60 Kč.
 
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Pořádá Ennea caffé & shop.
 

Doporučujeme

30. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE

Různé

Uskuteční se pochod od Masarykova náměstí k památníku Obětem komunismu a Lípě svobody na Dukelské ulici. Vystoupí Dechový ...

TADY HAVEL, SLYŠÍTE MĚ? HOST: PETR JANČÁREK

Kino

Snímek připomíná některé důležité politické události spojené s obnovováním a upevňováním demokracie v Československu a jeho prestiže ve ...

XVII. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ

Kino

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za sedmnáct let své existence se stal ve ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři