Dnes je 22.03.2023, svátek má Leona.
RADOMÍR ČÍŽEK - NA MÁMINĚ KOLE NAPŘÍČ BALKÁNEM

RADOMÍR ČÍŽEK - NA MÁMINĚ KOLE NAPŘÍČ BALKÁNEM

Cestovatelská beseda šumperského rodáka Radomíra Čížka, který se vydal sám na vlastní pěst na dvoutýdenní cestu na kole napříč Balkánským poloostrovem.
Na svém dlouhém putování z Atén do Budapešti nakonec našlapal přes 1700 km, přičemž projel postupně Řeckem, Albánií, Černou horou, Chorvatskem, Bosnou a Maďarskem. Vyprávět bude o lidech, které na své cestě potkal, o přírodních krásách, kterými s úžasem projížděl, o jídle, kterým se stravoval, o místech, kde spal, o dobrodružstvích, která zažil, o předsudcích, kterých se zbavil, a o každodenních slastech a strastech dobrodruha na kole.
Radomír Čížek (roč. 1986) - rodák ze Šumperku, který hrál do svých 22 let aktivně lední hokej a několik sezon oblékal i dres šumperského seniorského týmu. Od skončení aktivní kariéry působí jako trenér u hokejové mládeže. Kromě hokeje se volném čase věnuje také vytrvalostním sportům (hlavně běh a kolo), miluje cestování a fotografování. Svou vášeň ke sportu a cestování poprvé spojil v roce 2013, kdy se vydal na svou první vícedenní výpravu na kole. Od té doby takto postupně procestoval Slovensko, Ukrajinu, Skotsko a Rumunsko. Jeho dosud nejnáročnější a nejdobružnější výpravou však byl dubnový výlet napříč Balkánem.
Vstupné 30 Kč.
Pořádají MKZ Jeseník - Kultura v Jeseníku
 
 

Doporučujeme

HONZA NEDVĚD ml. PŘÍBUZNÍ

Koncerty

Od ledna 2023 si tak na koncertech můžete zazpívat nejen nestárnoucí hity Bratří Nedvědů jako Na kameni kámen, ...

TAKOVÁ NESMĚLÁ PROVOKACE

Divadlo

V komedii „Ideální manžel“ si přijdou na své manželky, které uvidí, jak by měl vypadat jejich manžel, ale ...

AGNES BELLADONA

Divadlo

Můžete se těšit na komedii o tom, že divadlo není žádná hra, ale velmi vážná činnost. PROGRAM: 18:45   ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři