Dnes je 30.09.2023, svátek má Jeroným.
RADOMÍR ČÍŽEK - NA MÁMINĚ KOLE NAPŘÍČ BALKÁNEM

RADOMÍR ČÍŽEK - NA MÁMINĚ KOLE NAPŘÍČ BALKÁNEM

Cestovatelská beseda šumperského rodáka Radomíra Čížka, který se vydal sám na vlastní pěst na dvoutýdenní cestu na kole napříč Balkánským poloostrovem.
Na svém dlouhém putování z Atén do Budapešti nakonec našlapal přes 1700 km, přičemž projel postupně Řeckem, Albánií, Černou horou, Chorvatskem, Bosnou a Maďarskem. Vyprávět bude o lidech, které na své cestě potkal, o přírodních krásách, kterými s úžasem projížděl, o jídle, kterým se stravoval, o místech, kde spal, o dobrodružstvích, která zažil, o předsudcích, kterých se zbavil, a o každodenních slastech a strastech dobrodruha na kole.
Radomír Čížek (roč. 1986) - rodák ze Šumperku, který hrál do svých 22 let aktivně lední hokej a několik sezon oblékal i dres šumperského seniorského týmu. Od skončení aktivní kariéry působí jako trenér u hokejové mládeže. Kromě hokeje se volném čase věnuje také vytrvalostním sportům (hlavně běh a kolo), miluje cestování a fotografování. Svou vášeň ke sportu a cestování poprvé spojil v roce 2013, kdy se vydal na svou první vícedenní výpravu na kole. Od té doby takto postupně procestoval Slovensko, Ukrajinu, Skotsko a Rumunsko. Jeho dosud nejnáročnější a nejdobružnější výpravou však byl dubnový výlet napříč Balkánem.
Vstupné 30 Kč.
Pořádají MKZ Jeseník - Kultura v Jeseníku
 
 

Doporučujeme

TÝDEN KNIHOVEN 2023

Různé

Jesenická knihovna vám v tomto týdnu nabízí při této příležitosti mnoho aktivit. Hned v pondělí 2. října můžete ...

EXPERIMENTY V UMĚNÍ

Výstavy

Přijďte si vyzkoušet experimentální výtvarné postupy a techniky, jako například malbu netradičními přírodními pigmenty, ohněm či tuší, na ...

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA k výstavě Dotkni se Jeseníku + vystoupení Javornického pěveckého sboru

Výstavy

Odpoledne věnované tradicím, folklóru, regionální historii a umění.   17.00 Komentovaná prohlídka výstavy 17.30 Hudební vystoupení Javornického pěveckého sboru     Dobrovolné vstupné.   Více ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři