Dnes je 25.07.2021, svátek má Jakub.
PŮLJABLKOŇ - TANČÍRNA

PŮLJABLKOŇ - TANČÍRNA

Malé povídání o celé Půljablkoni.

Půljablkoň není zmenšená Jablkoň. Je to kompletní, svébytná formace s vlastním originálním zvukem i repertoárem.
Michal Němec – zpěv, kytara
Marie Puttnerová – zpěv, perkuse
V průběhu čtyřiceti let vyrostlo na košatém jablkoňském stromě mnoho odnoží – Jablkoň & Svěcený, SymphonicJablkoň, Malá lesní Jablkoň, Big Jablkoň band a další. Půljablkoň je z nich nejmladší a v současné době také nejživější. K objevování různých zákoutí hudby se v ní setkávají lídr Jablkoně Michal Němeca zpěvačka výjimečného hlasu Marie Puttnerová. Tato spolupráce začíná v roce 2013 a hned v dalším roce se zviditelňuje úspěšným albem Půljablkoň – Němec & Puttnerová. Většině písniček, z nichž některé jsou novým vtělením starších Jablkoňských skladeb, je ponechaná komorní tvář nezaměnitelného zvuku kytary a zpěvu obou protagonistů, jen několik aranží přibarvují kolegové z Jablkoně (fagot, perkuse, vibrafon) a kontrabasista Rastislav Uhrík.
V následujících letech se Půljablkoň věnuje koncertní činnosti a pomalu sbírá inspiraci na další CD. Při tom, jako kmenoví členové Jablkoně, natáčejí se svou mateřskou kapelou dvě CD, Vykolejená a Dýchánek. Druhé album přichází na svět v roce 2018 a obsahuje jedenáct nových písniček a dvě převtělení. Na poetické a komorní tváři Půljablkoně se tentokrát objevují syrovější rysy a také neučesaná hravost, jako by do ní začaly prorůstat výhonky prapůvodního Jablkoně. Zvuk alba navíc ozvláštňuje několik slovutných hostů: Michal Nejtek(piano), Jan Jirucha(trombon), Pavel Zlámal(saxofon, klarinet, basklarinet), Petr Chlouba (perkuse) a v neposlední řadě také producent alba Ondřej Ježek. CD dostává jméno Světelné léto a stává se další, zřetelně viditelnou stopou v krajině českého písničkaření.
Tvorba Půljablkoně by se asi nejpřijatelněji dala vtěsnat do škatulky „folk“. Ale jak už to u Jablkoňských projektů bývá, není to tak úplně jednoduché. Pokud se chceme vyhnout vágnímu přívlastku „alternativa“, nezbývá než zřídit speciální přihrádku „Nové písně poněkud komplikované“. A chceme-li se jejich hudbě přiblížit ještě těsněji, můžeme použít třeba označení „Písně se zlatou chocholkou“.
 
Další informace naleznete na www.jablkon.com
 
Pořádá Tančírna.
 

Doporučujeme

KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ PRO MLÁDEŽ 2021

Různé

Kurz je rozvržen do 12 lekcí + 1 lekce stolování s večeří. Běžné lekce budou probíhat od 17.30 ...

LETNÍ KINO POHODA VE SMETANOVÝCH SADECH

Kino

Prodej vstupenek bude možný na místě, v den projekce, od 20:00, kdy bude také otevřen areál pro veřejnost. ...

VERNISÁŽ VÝSTAVY JESENICKÉ VÝTVARNÉ SKUPINY

Výstavy

Vernisáž výstavy se uskuteční 30. 7. v 17:00 hodin.   Výstava otevřena od 31. 7. do 20. 8. vždy od ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři