Dnes je 16.08.2022, svátek má Jáchym.
LETNÍ KINO VE SMETANOVÝCH SADECH

Čas a místo konání

19.08.202221:30

Letní divadlo
Smetanovy sady, Jeseník

100 - 120 Kč
26.08.202221:30

Letní divadlo
Smetanovy sady, Jeseník

100 - 120 Kč

LETNÍ KINO VE SMETANOVÝCH SADECH

I letos se můžete těšit na letní promítání ve Smetanových sadech!

PROGRAM:

TRHÁK pátek 19. 8. ve 21.30

Hudební komedie ČR, 1980 originál  94 min.

Začínající scenárista Jíša napsal scénář, který je sondou do života současné vesnice a měl by podat pravdivý obraz prostého venkovského života. Krátce nato se dozví, že jeho scénář byl přijat a režisér už vybírá herce do hlavních i vedlejších rolí. Jíša vzápětí zjistí, že jeho ryze realistické dílo bylo přepsáno a pojato jako velkolepá revuální show plná písniček a tance. Filmaři se záhy odeberou do vesničky Lipovec, aby tu za vydatné pomoci místních obyvatel začali natáčet. Hrdinou jejich příběhu je elegantní pyrotechnik Ticháček, který nastupuje v místním JZD, aby progresivní metodou hnojení dopomohl k vyšším výnosům. Ubytuje se u manželů Lukešových a při procházce po okolí vesnice se seznámí se sympatickou učitelkou Eliškou, která miluje majitele místního zámečku Pavla Lenského. Seznámí se také s hajným Kalinou, který bedlivě střeží nevinnost svých tří dcer a střelbou zahání na útěk všechny nápadníky, kteří se často velmi rafinovanými způsoby pokouší přiblížit k hájovně. To vše doprovázeno, ke zděšení scenáristy Jíši, zpěvem, tancem a rozjásanou atmosférou velké revue.

Vstupné v předprodeji 100 Kč, v den konání 120 Kč.

Předprodej vstupenek zde: https://bit.ly/3xer5oV

 

KDYBY RADŠI HOŘELO pátek 26. 8. ve 21.30

Komedie ČR, 2022 originál  90 min.

Obyvatelé vesnice se chystají na Velikonoce, chlapi před hospodou komentují zelené pivo a nebezpečí chemtrails, když oslavu na návsi naruší náraz dodávky do kašny. Řidiči se podařilo zmizet, lidem je ale jasné, že šlo o teroristický čin. Bezpečí celé vesnice teď závisí na hasičích, na jejich odhodlanosti a akci. Miroslav Krobot hraje náčelníka hasičů, pro něhož celá situace znamená nebývalou vzpruhu. Michal Isteník představuje jeho zástupce, jenž poprvé poznává, co to je mít přehnaný strach o rodinu. Má dobré srdce, jen moc věří tomu, co mu kdo řekne a co zjistí na internetu.

Vstupné v předprodeji 100 Kč, v den konání 120 Kč.

Předprodej vstupenek zde: https://bit.ly/3aGtSPY

 

Počet míst k sezení je omezen, ale klidně si vezměte piknikovou deku, ze které můžete program sledovat.

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Kina Pohoda.

Více informací na www.kinopohoda.cz.

Pořádají MKZ Jeseník za finanční podpory města Jeseník a Olomouckého kraje.

Doporučujeme

BLÁZNOVY ZÁPISKY

Divadlo

Oba jsou mistři slova a dokonalého vykreslení postav a postaviček nejrůznějších charakterů. Oba se opět potkávají po padesáti ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři