Dnes je 27.09.2020, svátek má Jonáš.
KRESBOU MANDALY K SEBEVĚDOMÉ CESTĚ

KRESBOU MANDALY K SEBEVĚDOMÉ CESTĚ

Kurz kresby mandaly a spirituální stránky tohoto neuvěřitelného sebepoznávacího nástroje.

Kurz pro 6 - 15 účastníků.
 
V dnešní době plné elektronického zahlcení, mediálních balastů a desinformací je digitální detox, zastavení se, potkávání se, účast na tvoření a relax nedocenitelnou záležitostí. Mentální klid, relax je prostě něco, co musíme rozvíjet a chránit.
 
Pojďte se proto zastavit, poslechnout si přednášku o mandale a nějakou si ručně narýsovat, nakreslit. Dnes existuje spousta editorů na výrobu mandal, ale s nimi těžko pochopíte, co vytváříte a začne vás to brzy nudit. Myslím, že hmotný papír a setkání s dalšími skutečnými lidmi má větší přínos.
 
Základní pojmy:
- mandala - kruh a zároveň nadkulturní symbol jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích.
- individuace - vyčleňování jedince v rámci společnosti, tedy získávání vlastních individuálních charakteristik.
- platonské těleso - konvexní mnohostěny v prostoru. Zní to šíleně, ale jde třeba o to, jak chápat krychli.
 
Dle Junga, kreslení a vytváření mandal, posiluje sebevědomí a cestu vlastní individuace.
 
Průběh kurzu:
1 hodina přednášky
2 hodiny workshop
 
S sebou můžete si vzít vlastní tužky, kružítko a pastelky/fixy (pokud vás to bude bavit, tak se vám doma budou hodit), ale budou i na místě k zapůjčení, papíry na kresbu donesu, ať se vám nemusejí ohýbat růžky v kabelce či batohu.
 
Výstupy v době workshopu se individualně věnuji všem. Tvarům, barvám, kompozici a někdy i zmatkům nebo neschopnosti pokračovat. Takže každý/á si může odnést zkušenost se sebou v mandale a použít jí k další životní cestě, pokud na sobě vydrží pracovat do dokončení celé mandaly.
 
Pořádá Michaela Šarmanová.
 
 

Doporučujeme

AKUSTICKÝ BENEFIČNÍ KONCERT PRO PAVLA: THE MACHINE + DW8

Koncerty

Pavel Ceperka Má 28 let. Bydlí v Mikulovicích u Jeseníku a má dětskou mozkovou obrnu, těžkou dyskinetickou formu. Má ...

MORAVSKÁ FILHARMONIE OLOMOUC - KONCERT K ČESKÉ STÁTNOSTI

Koncerty

Program: Josef Suk Fantastické scherzo op. 25   Antonín Dvořák Klid pro violoncello a orchestr op. 68/5 Rondo pro violoncello a orchestr op. 94   Vítězslav ...

VERNISÁŽ VÝSTAVY: Z NEBE (TOMÁŠ NEUWIRTH)

Výstavy

Najdeme zde nejvíce oceňované minimalistické a abstraktní snímky, pak krajinářské fotografie převážně z Jesenicka a také autorovi oblíbené ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři