Dnes je 24.10.2021, svátek má Nina.
JESNĚNÍ 2021

JESNĚNÍ 2021

Sousedsko-kulturní festival, který nabízí rozmanitý program na různých místech Jeseníku.

Přináší současné vynikající umělce a propojuje je s místní kulturní scénou. Za(Je)sněte se..!

Součástí budou koncerty, divadlo, film, přednášky, farmářské trhy, autorská čtení, soundwalk, Restaurant day, workshopy pro dospělé i děti, vernisáže, komentované vycházky, výstavy, busking a filmové promítání.

Mezi vystupujícími budou např. Kittchen, Good Times Only, něco něco, Černý tesák, Petr Borkovec, Markéta Pilátová, Ondřej Hrabal a mnoho dalších.

Platforma positivJE a Univerzita Palackého v Kině Pohoda v sobotu od 15h představí nejkreativnější lidi Jesenicka a na festivalu pokřtí katalog "DESIGN kreativJE".

V neposlední řadě se můžete těšit na vernisáž enviromentální architektonické úvahy o městě, krajině a lidech pod názvem "Jeseník 2025", kterou zpracovali studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s městským architektem Jeseníku.

Festival se bude konat ve Smetanových sadech, v Kině Pohoda, na náměstí Svobody a Masarykově náměstí, na lázeňském vrchu Gräfenbergu i protilehlém Křížovém vrchu a ve Vodní tvrzi.

Cílem festivalu je propojovat - návštěvníky mezi sebou, místní umělce se současnou uměleckou scénou, kulturu s veřejným prostorem - inspirovat a přinášet nové příběhy a příležitosti.

Připojíte se k nám? Jakákoliv podpora je vítána, protože je nutné zaplatit za technické zajištění festivalu, propagaci a odměny vystupujícím.
www.donio.cz/jesneni

Kontakt:
festival@jesneni.cz
704 143 003

Najdete nás na webu: www.jesneni.cz
Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/jesneni
Facebooková událost: https://fb.me/e/1oSUjMfEW
Jsme také na Instagramu: https://www.instagram.com/jesneni/

KOMPLETNÍ PROGRAM NALEZNETE ZDE: www.jesneni.cz/program

Festival pořádá Sudetikus, z. s. s přáteli.

Finančně podporují Olomoucký kraj, Město Jeseník, Naturfyt - Bio s.r.o., Svatý Sedláček, s.r.o., GASTRO MACH, s.r.o. a Wristbanditos, s.r.o.

Partnery Jesnění jsou Městská kulturní zařízení Jeseník, Vlastivědné muzeum Jesenicka, PositivJE, Tumvia, s.r.o., David Svoboda, Vyrobimweb.cz, Univerzita Palackého v Olomouci a Vysoké učení technické v Brně, Artmap, Čti Jeseníky a Radio Wave. Partnerským festivalem je luhačovický Luhovaný Vincent.

Doporučujeme

HYPNOTIZÉR JAKUB KROULÍK

Různé

Hypnotizér Jakub Kroulík přichází, aby o tomto tajemném fenoménu přinášel a exkluzivně prakticky prezentoval své umění ve vybraných městech ...

AUTORSKÉ ČTENÍ JAROSLAVA IROVSKÉHO S KAPELOU PREMIER

Různé

Celá beseda se uskuteční za přítomnosti členů legendární zlínské kapely PREMIER, kterou stejnojmenná píseň Hrobař katapultovala v devadesátých ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři