Dnes je 25.09.2021, svátek má Zlata.
JESNĚNÍ 2021

JESNĚNÍ 2021

Sousedsko-kulturní festival, který nabízí rozmanitý program na různých místech Jeseníku.

Přináší současné vynikající umělce a propojuje je s místní kulturní scénou. Za(Je)sněte se..!

Součástí budou koncerty, divadlo, film, přednášky, farmářské trhy, autorská čtení, soundwalk, Restaurant day, workshopy pro dospělé i děti, vernisáže, komentované vycházky, výstavy, busking a filmové promítání.

Mezi vystupujícími budou např. Kittchen, Good Times Only, něco něco, Černý tesák, Petr Borkovec, Markéta Pilátová, Ondřej Hrabal a mnoho dalších.

Platforma positivJE a Univerzita Palackého v Kině Pohoda v sobotu od 15h představí nejkreativnější lidi Jesenicka a na festivalu pokřtí katalog "DESIGN kreativJE".

V neposlední řadě se můžete těšit na vernisáž enviromentální architektonické úvahy o městě, krajině a lidech pod názvem "Jeseník 2025", kterou zpracovali studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s městským architektem Jeseníku.

Festival se bude konat ve Smetanových sadech, v Kině Pohoda, na náměstí Svobody a Masarykově náměstí, na lázeňském vrchu Gräfenbergu i protilehlém Křížovém vrchu a ve Vodní tvrzi.

Cílem festivalu je propojovat - návštěvníky mezi sebou, místní umělce se současnou uměleckou scénou, kulturu s veřejným prostorem - inspirovat a přinášet nové příběhy a příležitosti.

Připojíte se k nám? Jakákoliv podpora je vítána, protože je nutné zaplatit za technické zajištění festivalu, propagaci a odměny vystupujícím.
www.donio.cz/jesneni

Kontakt:
festival@jesneni.cz
704 143 003

Najdete nás na webu: www.jesneni.cz
Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/jesneni
Facebooková událost: https://fb.me/e/1oSUjMfEW
Jsme také na Instagramu: https://www.instagram.com/jesneni/

KOMPLETNÍ PROGRAM NALEZNETE ZDE: www.jesneni.cz/program

Festival pořádá Sudetikus, z. s. s přáteli.

Finančně podporují Olomoucký kraj, Město Jeseník, Naturfyt - Bio s.r.o., Svatý Sedláček, s.r.o., GASTRO MACH, s.r.o. a Wristbanditos, s.r.o.

Partnery Jesnění jsou Městská kulturní zařízení Jeseník, Vlastivědné muzeum Jesenicka, PositivJE, Tumvia, s.r.o., David Svoboda, Vyrobimweb.cz, Univerzita Palackého v Olomouci a Vysoké učení technické v Brně, Artmap, Čti Jeseníky a Radio Wave. Partnerským festivalem je luhačovický Luhovaný Vincent.

Doporučujeme

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY VENDULY CHALÁNKOVÉ: BOHUDÍKY

Výstavy

Výstavou vás provede její kurátorka Lucie Štůlová Vobořilová. Vstup volný. AKTUÁLNÍ PODMÍNKY PRO VSTUP NA AKCI Pořádají MKZ ...

DEN ARCHITEKTURY: JESENÍK 2025 - VIZE PRO TVORBU UDRŽITELNÉHO URBANISMU

Různé

Pro Jeseník vznikla rozsáhlá environmentální vize proměny postindustriálního sídla v lídra trvale udržitelného urbanismu a zelených technologií od ...

DNY SENIORŮ MĚSTA JESENÍKU 2021

Různé

Program nabídne seniorům ve dnech od 30. září do 3. října procházku světem operety, cestopisnou přednášku, poznávací zájezd, promítání filmu ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři