Dnes je 10.07.2020, svátek má Libuše a Amálie.
EVROPSKÁ UNIE A ČR

EVROPSKÁ UNIE A ČR

Role ČR - mýty - budoucnost.

Česká republika je od roku 2004 členem unikátního uskupení zvaného Evropská unie, což je pro naši zemi vedle členství v NATO asi druhá nejzásadnější věc v novodobých dějinách Česka. 
Ačkoli fakticky do ČR díky EU přichází spousta miliard, naše firmy podnikají na volném trhu ostatních členských států EU, naši občané se volně pohybují a pracují kdekoli v EU…, a i když benefity z naší přítomnosti v EU rozhodně převažují, přesto si mnoho Čechů, Moravanů a Slezanů myslí, že naše zapojení v Evropské unii není převážně pozitivní.
Změnit nebo alespoň korigovat tenhle názor přijedou do Jeseníku dvě osobnosti, které k problematice České republiky v Evropské unii mají velmi co říct. Naše pozvání přijali rektor Univerzity Palackého, pan profesor Jaroslav Miller, a také vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR, paní Dana Kovaříková.
Ve společné přednášce budou kvalifikovaní odborníci mluvit o roli ČR v Evropské unii, budou nahlas přemýšlet o budoucnosti EU a pokusí se vyvrátit některé mýty o EU.
Vstup volný.
Pořádá Univerzita Palackého ve spolupráci s MKZ Jeseník a positivJE.
 
 

Doporučujeme

PAVEL ŠPORCL - POCTA PAGANINIMU

Koncerty

AKCE PŘELOŽENA NA 20. ZÁŘÍ 2020 Díky svému umění i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších světových pódiích u ...

BEATS IN PARK

Festivaly

Uslyšíte skvělé DJs, pohoštění připraví pop-up restaurace, užijete si workshopy, pro děti je na dopoledne připraveno dětské disko ...

HUDEBNÍ ZAHRADA KATOVNY 2020

Koncerty

Vystoupí: ŽAMBOŠI VLNY DW8 NATÁLIE ROTTROVÁ & PAVEL ŠPIRKA Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník. Vstupné 150 Kč. Pořádají MKZ Jeseník.            

Podporují nás

Naše weby

Partneři