DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE / NĚMÁ ÉRA TOUR

Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, texty pohrávající si s půvabem češtiny a prvotřídní hudebníci. To vše dává vzniknout písním vzlétajícím nad tuzemský standard populární hudby.

Dan Bárta & Illustratosphere okouzlují posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již více než dvacet let!

Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kultovních J.A.R. Jeho široký hudební rozhled získal uplatnění od roztančených Sexy Dancers přes populární písně z filmů (mj. Snowboarďáci, Rafťáci, Horem pádem) až k jazzu spojenému např. s triem Roberta Balzara. Svou výraznou stopu zanechal v řadě dalších domácích hudebních projektů a vystupoval i s veličinami světového hudebního nebe (např. s fenomenálním zpěvákem Bobby McFerrinem nebo se Stingovým dvorním kytaristou Dominikem Millerem).

V roce 2000 Dan Bárta překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou vydal dosud pět řadových alb a jedno živé dvojalbum. Koncertní turné v roce 2024 bude věnováno především návratu ke skladbám z prvních dvou desek (eponymnímu debutu a Entropicture), které znovu vyšly v remasterované reedici (a vůbec poprvé i na vinylu).

Koncert se odehrává v Divadle Petra Bezruče Jeseník.

Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník.

Vstupné: 590 Kč v předprodeji a 690 Kč v den konání koncertu.

Pořádají MKZ Jeseník.

Čas a místo konání