Dnes je 19.05.2021, svátek má Ivo.
2. KONCERT XIV. ROČNÍKU VARHANNÍHO FESTIVALU - ZRUŠENO

2. KONCERT XIV. ROČNÍKU VARHANNÍHO FESTIVALU - ZRUŠENO

Pocta baroku - Jiří Stivín (flétny) a Václav Uhlíř (virginal, varhany).

Vážení diváci,
s ohledem na aktuální situaci vládního nařízení musíme akci zrušit.
Omlouváme se za komplikace, těšíme se na Vás v klidnější době. 
MKZ Jeseník
 
Legenda české hudební scény a multiinstrumentalista Jiří Stivín vzdá poctu barokním mistrům.
Jiří Stivín se zabývá interpretací středověké, renesanční i barokní hudby na zobcovou flétnu již od r. 1975. Nahrál většinu koncertů pro zobcovou flétnu a ovládá všechny druhy příčných i zobcových fléten. Jako sólista spolupracuje s renomovanými hudebními tělesy, řídí vlastní soubor Collegium Quodlibet, vystupuje v sólových recitálech s cembalem, varhanami či s kytarou. Je také autorem mnoha skladeb pro různé formace scénické a filmové hudby, dále je také aktivní jako pedagog a lektor na pražské konzervatoři i při mnoha dalších projektech včetně výchovných koncertů pro děti.
Václav Uhlíř je český varhaník, organolog a hudební pedagog. Již během studia se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních varhanních soutěží. Od roku 1970 působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Soustavně se věnuje koncertní činnosti a spolupracuje s různými orchestry, sbory a sólisty.
Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník.
Vstupné 150 Kč (s kartou KPKV 110 Kč).
Zvýhodněné vstupné pouze pro držitele karty klubu přátel Klasika Viva. Kartu je možné vyřídit na webu www.klasikaviva.cz.
Pořádá ZUŠ Jeseník, SPU, Klasika Viva a MKZ Jeseník za finančního přispění Fenix Trading s.r.o. a Města Jeseník.
 

Doporučujeme

KONCERT K 225. VÝROČÍ NAROZENÍ FRANZE SCHUBERTA

Koncerty

Na lednovém koncertu v roce 2022 se nám představí Inna Aslamas (klavír) a Petr Pomkla (flétna). Změna programu vyhrazena. Prodej ...

JESENICKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY 2021

Různé

Jesenické trhy nabízejí potraviny, výrobky a výpěstky, které pocházejí z co nejbližšího okolí. Nákupem na trzích podpoříte místní ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři