Dnes je 16.12.2018, svátek má Albína.

SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM 2017

Dnes již tradiční ochutnávku současné skandinávské kinematografie přinese opět i do Jeseníku festival Severský filmový podzim 2017.

Tato ojedinělá putovní přehlídka severské kinematografie divákům nabízí již poosmé kvalitní severské snímky, se kterými se nemohli setkat v běžné distribuci. Jedná se také o jediný český festival, který využívá speciálně upravené barevně rozlišené titulky, vstřícné i k neslyšícímu publiku.
„V severských zemích každoročně vzniká přibližně stovka nových filmů, do české distribuce se ovšem dostává pouze zlomek, stranou pozornosti českých distributorů zůstává mnoho zajímavých snímků. V poslední době ale v České republice přibývá fanoušků severské kinematografie, kterým nabídka běžné distribuce nestačí.“ říká ředitelka festivalu, Lenka Bazinková.
Město Jeseník je opět jedním z patnácti českých měst, ve kterých se festival koná. Filmy se promítají v komorním a téměř obývákovém prostředí kavárny Ennea na náměstí Svobody v Jeseníku.
Těšit se můžete na osm snímků. Mezi jinými také oscarový snímek Tak jako v nebi, kterým bychom rádi vzdali hold hereckému umění Michaela Nyqvista (mj. trilogie Millenium), talentovaného a obsazovaného švédského herce, který zemřel letos v červnu.
Projekce začínají vždy v devatenáct hodin.
Nezapomeňte si zajistit své místo včas, lístky v předprodeji na baru v kavárně.
Těšit se můžete na filmy:

čtvrtek 9. listopadu v 19 hodin
HRDINOVÉ
Nevšední komedie o třech chlápcích, kteří unikli ze sovětského Estonska do Švédska přes Finsko v 80. letech, aby naplnili své sny ve svobodném světě.
Komedie, Estonsko 2017, 90 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

úterý 14. listopadu v 19 hodin
Z BALKONU
Filmař pozoruje své místo ve vesmíru z balkonu na předměstí města Oslo. Podívá se na svou výchovu a zkoumá zásadní otázku: „Jak jsem se sem dostal?“
Drama, Norsko 2017, 85 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

středa 15. listopadu v 19 hodin
TAK JAKO V NEBI
Světoznámý dirigent Daniel Daréus musí náhle ze zdravotních důvodů přerušit svou kariéru. Vrací se do vesnice na severu Švédska, do místa, kde strávil své dětství.
Oscarovým snímkem Tak jako v nebi, bychom rádi vzdali hold hereckému umění Michaela Nyqvista (mj. trilogie Millenium), talentovaného a obsazovaného švédského herce, který zemřel letos v červnu.
Drama, Švédsko 2004, 132 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

čtvrtek 16. listopadu v 19 hodin
STAYING ALIVE
Marianne (34) úplně náhodou zjistí, že ji její přítel Håkon podvádí s Fridou, kolegyní, která každý pátek v práci dělá vafle. Za pomoci tipů na pomstu od své nejlepší kamarádky klopýtá Marianne do svého nového života a zjišťuje, že pohodlí se přeceňuje a nejdůležitější je užít si život.
Komedie, Norsko 2015, 84 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

úterý 21. listopadu v 19 hodin
NEŽ ZAČNE PADAT SNÍH
Road movie o cestě z východu na západ. Hlavním hrdinou je Siyar, vesnický chlapec z Iráckého Kurdistánu. Jeho sestra uteče ze své svatby. Protože jejich otec je mrtvý, musí Siyar najít svoji sestru a zachránit rodinou čest. V Istanbulu se setká s dívkou Evin. Spolu projedou Řecko, Německo a Norsko. Z hledání sestry se stává hledání důstojnosti a lásky.
Drama, Norsko 2013, 101 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

čtvrtek 23. listopadu v 19 hodin
KYSELÉ VÁNOCE
Simon a Oscar jsou už tři roky spolu. Teď koupili dům spolu se svou společnou přítelkyní, která čeká s jedním z nich dítě. Chtějí to oznámit svým rodinám. A kdy je na to ten nejlepší čas? No přece o Vánocích, v čas pohody a tolerance, kdy se všichni musí mít rádi a být na sebe hodní.
Drama, komedie, Švédsko 2015, 109 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

úterý 28. listopadu v 19 hodin
KRÁČEJ SE MNOU
Thomas byl v Afghánistánu, kde šlápl na minu a těžce se zranil. Začal pilně cvičit a doufá, že se bude moci brzy vrátit do služby. Rehabilitace podle něj nepostupuje dostatečně rychle. Proto využije nabídku baletky Sofie, která do stejné nemocnice chodí navštěvovat svoji tetu a je ochotná mu pomoci s rychlejším uzdravováním. Vezme ho do prostředí divadla, které Thomase fascinuje. Přestože má Thomas snoubenku, začne k Sofii něco cítit ...¨
Drama, Dánsko - Švédsko 2016, 100 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

čtvrtek 30. listopadu v 19 hodin
POZDRAVY ZE SEVERU
Nadja je svobodná a žije ve Stockholmu, zatímco její sestra Lotta má velkou rodinu v severním Švédsku. Biologické hodiny tikají a Nadja je připravena udělat cokoliv, aby mohla adoptovat dítě.  Pravidla adopce se ale nečekaně změní a Nadja má týden, aby si někoho našla a vdala se. Ve Stockholmu nemožné, ale v severním Švédsku se určitě někdo najde.
Komedie, Švédsko 2015, 86 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.
Pořádá Ennea caffé & shop.
 
 

Doporučujeme

J. J. RYBA - ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Koncerty

Pořádá Obec Mikulovice, ZUŠ Jeseník a SPU.  

ADVENTNÍ BENEFIČNÍ KONCERTY 2018

Koncerty

2.12. - První z benefičních koncertů pro Azylový dům v Jeseníku zahájí sbor Radost z Bělé p. Pradědem. ...

SOS XMAS 2018

Koncerty

Pokud máš rád/a hudbu, tak nesmíš chybět na SOS Xmas. Tato zimní varianta SOS-festivalu přináší opět zajímavou a ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři