Dnes je 14.12.2018, svátek má Lýdie.

JAROSLAV SVĚCENÝ, EVA GARAJOVÁ A CZECH VIRTUOSI - KONCERT

Koncert v rámci festivalu Evy Garajové a hostů 2018.

Eva Garajová (mezzosoprán), Jaroslav Svěcený (housle) a Czech Virtuosi.
 
Eva Garajová je absolventkou Konzervatoře v Bratislavě (Ružena Illenbergerová) a Vysoké školy múzických umění v Bratislavě (Hana Štolfová-Bandová). Dále studovala v Osimu, (Accademia d’arte lirica – Mario Melani), v Buffalu (Gary Burgess) a na mistrovských kuzrech u Enzy Ferrari, Julie Hamari a Christy Ludwig. Dnes je Eva Garajová zařazena mezi nejvýznamnější interprety písňové literatury své generace v Česku i na Slovensku.
V roce 2014 iniciovala založení festivalu v Karlově Studánce, ktarý se od roku 2018 koná v Jeseníku a kterého je uměleckým garantem, je také zakladatelkou komorního cyklu Pražské múzy a Nadačního fondu Evy Garajové pro komorní hudbu.
 
Jaroslav Svěcený je jedním z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výraznou osobností české hudební scény. Jeho sólová dráha začala již v době studií na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění, kde studoval u prof. Františka Pospíšila a prof. Václava Snítila. Své vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u slavných světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Je spoluzakladatelem řady dnes již prestižních českých festivalů. Je také uznávaným znalcem historie a stavby houslí. Jeho koncertní projekt pod souhrnným názvem „VIOLINO“ představuje mistrovské housle významných houslařů 17. až 21. století. Zvláštní důraz klade na prezentaci a propagaci vynikajících českých mistrů 18. - 21. století.
 
Czech Virtuosi Strmá koncertní kariéra tohoto pozoruhodného „mozartovského“ hudebního ansámblu, dnes již evropské úrovně, započala koncertem v brněnském Besedním domě, 28.ledna 1989 pod taktovkou japonského dirigenta Hideaki Hiraiho, spoluzakladatele tělesa, které má dnes již na kontě na 600 koncertů, z toho dobrou třetinu v zahraničí.
 
Více info na www.fegh.cz.
Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník.
Vstupné 300 Kč.
Pořádá Nadační fond Evy Garajové.
 

Doporučujeme

J. J. RYBA - ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Koncerty

Pořádá Obec Mikulovice, ZUŠ Jeseník a SPU.  

ADVENTNÍ BENEFIČNÍ KONCERTY 2018

Koncerty

2.12. - První z benefičních koncertů pro Azylový dům v Jeseníku zahájí sbor Radost z Bělé p. Pradědem. ...

SOS XMAS 2018

Koncerty

Pokud máš rád/a hudbu, tak nesmíš chybět na SOS Xmas. Tato zimní varianta SOS-festivalu přináší opět zajímavou a ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři