Dnes je 14.12.2018, svátek má Lýdie.

AMALIA - KONCERT

Koncert v rámci festivalu Evy Garajové a hostů 2018.

Amalia – klavírní trio českých filharmoniků (Lucie Brotbek - flétna, Jakub Dvořák – violoncello, Václav Mácha – klavír).
 
Lucie Brotbek je česká flétnistka působící od roku 1994 ve Švýcarsku. Je absolventkou pražské Konzervatoře, Akademie múzických umění v Praze, Hochschule für Musik v Hamburku a Scholy Cantorum Basiliensis. Další umělecké impulzy získala na mistrovských kurzech P.L.Grafa a A.Adorjána. Je laureátkou několika národních i mezinárodních soutěží a semifinalistkou Pražského jara 1991. Byla sóloflétnistkou Mezinárodní filharmonie mládeže Praha a souboru Musica Bohemica. Jako sólistka vystupovala s předními komorními orchestry (Petersburští sólisté, Talichův komorní orchestr). Účinkovala na mezinárodních festivalech v Salzburgu, Praze, Salisbury, Českém Krumlově, Drážďanech, Paříži, Výmaru, Lucemburku a Freiburgu. Byla členkou symfonického orchestru „basel sinfonietta“ a sextetu renesančních fléten „I Fiffari di Basilea“. V současnosti je flétnistkou dechového kvinteta „I maghi“ a zakládající členkou spolku „frauenkomponiert“ a sóloflétnistkou jeho symfonického orchestru, jehož úkolem je uvádění symfonických děl žen – skladatelek. Spolupracuje s klavíristou T. Víškem. Je členkou Amalia Tria a Amalia Ensemble. Pro svou mimořádnou muzikalitu a vytříbený osobitý způsob hry je Lucie Brotbek Prochásková velmi ceněnou a vyhledávanou komorní hráčkou.
 
Jakub Dvořák se s hudbou a tím i s violoncellem poprvé setkal v Lidové škole umění v Chotěboři, kde po ukončení základního vzdělání také v roce 1986 odmaturoval. Ještě před tím však studoval jako soukromý žák ve třídě prof. Mirka Škampy v Praze, který ho připravil ke zkouškám na AMU v Praze. Pod vedením profesora Rudolfa Lojdy v roce 1991 na této škole složil absolutorium. Již v době studií spolupracoval s pražskými hudebními soubory (Pražský komorní orchestr, Concertino nocturno Praha). Později se stal členem SOČRU a komorního orchestru Virtuosi di Praga. Od roku 1997 je členem orchestru České filharmonie.
 
Václav Mácha se ve svých 15 letech se stal nejmladším posluchačem Hudební fakulty AMU ve třídě Ivana Moravce. Po úspěšném absolvování pražské akademie studoval u Karl-Heinze Kammerlinga na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru, kde absolvoval v roce 2001 a poté zde u stejného pedagoga pokračoval v postgraduálním studiu sólového klavíru.
S úspěchem se pravidelně účastní mezinárodních soutěží. Uskutečnil celou řadu celovečerních recitálů v největších koncertních sálech v Praze i dalších městech republiky, v celé řadě evropských měst a opakovaně v USA, v Kanadě, v Mexiku, v Turecku a Asii. Vystupoval s řadou předních českých filharmonií a orchestrů, s významnými dirigenty (Bělohlávek, Kukal ad.), předními sólisty a soubory. V roce 2009 vystoupil jako sólista s BBC Symphony Orchestra na festivalu BBC Proms 2009 v Royal Albert Hall v Londýně. Od roku 2012 je členem České filharmonie.
 
Více info na www.fegh.cz.
Prodej vstupenek v rezervačním systému MKZ Jeseník.
Vstupné 100 Kč.
Pořádá Nadační fond Evy Garajové.
 

Doporučujeme

J. J. RYBA - ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ

Koncerty

Pořádá Obec Mikulovice, ZUŠ Jeseník a SPU.  

ADVENTNÍ BENEFIČNÍ KONCERTY 2018

Koncerty

2.12. - První z benefičních koncertů pro Azylový dům v Jeseníku zahájí sbor Radost z Bělé p. Pradědem. ...

SOS XMAS 2018

Koncerty

Pokud máš rád/a hudbu, tak nesmíš chybět na SOS Xmas. Tato zimní varianta SOS-festivalu přináší opět zajímavou a ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři