Dnes je 20.07.2018, svátek má Ilja.

SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM 2017

Dnes již tradiční ochutnávku současné skandinávské kinematografie přinese opět i do Jeseníku festival Severský filmový podzim 2017.

Tato ojedinělá putovní přehlídka severské kinematografie divákům nabízí již poosmé kvalitní severské snímky, se kterými se nemohli setkat v běžné distribuci. Jedná se také o jediný český festival, který využívá speciálně upravené barevně rozlišené titulky, vstřícné i k neslyšícímu publiku.
„V severských zemích každoročně vzniká přibližně stovka nových filmů, do české distribuce se ovšem dostává pouze zlomek, stranou pozornosti českých distributorů zůstává mnoho zajímavých snímků. V poslední době ale v České republice přibývá fanoušků severské kinematografie, kterým nabídka běžné distribuce nestačí.“ říká ředitelka festivalu, Lenka Bazinková.
Město Jeseník je opět jedním z patnácti českých měst, ve kterých se festival koná. Filmy se promítají v komorním a téměř obývákovém prostředí kavárny Ennea na náměstí Svobody v Jeseníku.
Těšit se můžete na osm snímků. Mezi jinými také oscarový snímek Tak jako v nebi, kterým bychom rádi vzdali hold hereckému umění Michaela Nyqvista (mj. trilogie Millenium), talentovaného a obsazovaného švédského herce, který zemřel letos v červnu.
Projekce začínají vždy v devatenáct hodin.
Nezapomeňte si zajistit své místo včas, lístky v předprodeji na baru v kavárně.
Těšit se můžete na filmy:

čtvrtek 9. listopadu v 19 hodin
HRDINOVÉ
Nevšední komedie o třech chlápcích, kteří unikli ze sovětského Estonska do Švédska přes Finsko v 80. letech, aby naplnili své sny ve svobodném světě.
Komedie, Estonsko 2017, 90 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

úterý 14. listopadu v 19 hodin
Z BALKONU
Filmař pozoruje své místo ve vesmíru z balkonu na předměstí města Oslo. Podívá se na svou výchovu a zkoumá zásadní otázku: „Jak jsem se sem dostal?“
Drama, Norsko 2017, 85 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

středa 15. listopadu v 19 hodin
TAK JAKO V NEBI
Světoznámý dirigent Daniel Daréus musí náhle ze zdravotních důvodů přerušit svou kariéru. Vrací se do vesnice na severu Švédska, do místa, kde strávil své dětství.
Oscarovým snímkem Tak jako v nebi, bychom rádi vzdali hold hereckému umění Michaela Nyqvista (mj. trilogie Millenium), talentovaného a obsazovaného švédského herce, který zemřel letos v červnu.
Drama, Švédsko 2004, 132 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

čtvrtek 16. listopadu v 19 hodin
STAYING ALIVE
Marianne (34) úplně náhodou zjistí, že ji její přítel Håkon podvádí s Fridou, kolegyní, která každý pátek v práci dělá vafle. Za pomoci tipů na pomstu od své nejlepší kamarádky klopýtá Marianne do svého nového života a zjišťuje, že pohodlí se přeceňuje a nejdůležitější je užít si život.
Komedie, Norsko 2015, 84 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

úterý 21. listopadu v 19 hodin
NEŽ ZAČNE PADAT SNÍH
Road movie o cestě z východu na západ. Hlavním hrdinou je Siyar, vesnický chlapec z Iráckého Kurdistánu. Jeho sestra uteče ze své svatby. Protože jejich otec je mrtvý, musí Siyar najít svoji sestru a zachránit rodinou čest. V Istanbulu se setká s dívkou Evin. Spolu projedou Řecko, Německo a Norsko. Z hledání sestry se stává hledání důstojnosti a lásky.
Drama, Norsko 2013, 101 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

čtvrtek 23. listopadu v 19 hodin
KYSELÉ VÁNOCE
Simon a Oscar jsou už tři roky spolu. Teď koupili dům spolu se svou společnou přítelkyní, která čeká s jedním z nich dítě. Chtějí to oznámit svým rodinám. A kdy je na to ten nejlepší čas? No přece o Vánocích, v čas pohody a tolerance, kdy se všichni musí mít rádi a být na sebe hodní.
Drama, komedie, Švédsko 2015, 109 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

úterý 28. listopadu v 19 hodin
KRÁČEJ SE MNOU
Thomas byl v Afghánistánu, kde šlápl na minu a těžce se zranil. Začal pilně cvičit a doufá, že se bude moci brzy vrátit do služby. Rehabilitace podle něj nepostupuje dostatečně rychle. Proto využije nabídku baletky Sofie, která do stejné nemocnice chodí navštěvovat svoji tetu a je ochotná mu pomoci s rychlejším uzdravováním. Vezme ho do prostředí divadla, které Thomase fascinuje. Přestože má Thomas snoubenku, začne k Sofii něco cítit ...¨
Drama, Dánsko - Švédsko 2016, 100 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.

čtvrtek 30. listopadu v 19 hodin
POZDRAVY ZE SEVERU
Nadja je svobodná a žije ve Stockholmu, zatímco její sestra Lotta má velkou rodinu v severním Švédsku. Biologické hodiny tikají a Nadja je připravena udělat cokoliv, aby mohla adoptovat dítě.  Pravidla adopce se ale nečekaně změní a Nadja má týden, aby si někoho našla a vdala se. Ve Stockholmu nemožné, ale v severním Švédsku se určitě někdo najde.
Komedie, Švédsko 2015, 86 minut.
Předprodej caffé & shop Ennea – zajistěte si svá místa včas!
Vstupné 50 Kč.
Pořádá Ennea caffé & shop.
 
 

Anketa

NA KTEROU VENKOVNÍ AKCI SE LETOS TĚŠÍTE NEJVÍCE?

JESENICKO SE BAVÍ (499)
499

KONCERT PRO JESENÍKY (257)
257

FOLKOVÁ KATOVNA (219)
219

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY (216)
216

STŘEDOVĚKÁ SLAVNOST (212)
212

OPEN AIR FLOORBALL CUP (101)
101

Doporučujeme

CHINASKI - PODZIMNÍ TURNÉ 2018

Koncerty

Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski vydala v květnu 2017 desáté studiové album Není nám do pláče. Nahrávku, která vzniká v ...

KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ PRO MLÁDEŽ 2018

Kultura

Zahajovací lekce proběhne v pondělí 24. září 2018 v 17.30 hodin v sále Pentagonu. Kurz je rozvržen do 12 lekcí + ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři