Dnes je 20.04.2018, svátek má Marcela.

NOC S ANDERSENEM V JESENICKÉ KNIHOVNĚ

28.03.2018 15:23:47
NOC S ANDERSENEM V JESENICKÉ KNIHOVNĚ
V pátek 23. března 2018 proběhl v knihovně Vincence Priessnitze v Jeseníku 14. ročník dnes již mezinárodní akce Noc s Andersenem.
V podvečer se sešlo 15 dětí z řad čtenářů, které strávily noc v knihovně. V úvodu jsme s dětmi probrali význam akce, seznámili je s výročími Andersenových pohádek, Pejska s kočičkou i s Rychlými šípy. Upozornili na dodržování bezpečnosti v knihovně.
V letošním roce jsme pozvali hosta, pana Mariána Bandíka s lesní pedagogikou. Zábavně a poutavě s námi probral vše kolem lesa. Děti prokázaly velké znalosti o lese a životě v něm. Odměnou jim byly drobné dárečky od společnosti Lesy ČR. Večer byl plný soutěží a kvízů o lese i o pohádkách. Po vydatné večeři jsme děti rozdělili do družstev, písemné kvízy jsme střídali s fyzickou aktivitou, například přenášení lentilek brčkem z místa na místo nebo hádáním co jsem za zvíře. Některé děti se setkaly se soutěží poprvé. Zjistily, že není jednoduché klást ty správné otázky, aby zjistily, které zvíře představují. Na závěr si všichni ozdobili trička oblíbenou technikou foukacích fixů. Tato technika je fyzicky náročná, takže děti docela ochotně kolem jedné hodiny po půlnoci ulehly do spacáků. Letos poprvé netrvaly na společném nočním čtení nás knihovnic, ale každý si vybral knihu podle chuti a tu si četl dokud neusnul.
Ráno po snídani byly vyhodnoceny večerní soutěže, každý z vítězného družstva si odnesl pěknou knihu. Nikdo neodešel s prázdnou. Všichni nocležníci byli odměněni pamětním listem a drobnými dárky.
Tak zase příští rok, třeba už v nové knihovně…
 
MKZ Jeseník
 

Anketa

NA KTEROU VENKOVNÍ AKCI SE LETOS TĚŠÍTE NEJVÍCE?

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY (59)
59

JESENICKO SE BAVÍ (40)
40

FOLKOVÁ KATOVNA (36)
36

KONCERT PRO JESENÍKY (36)
36

STŘEDOVĚKÁ SLAVNOST (32)
32

LETNÍ FILMOVÁ NOC (26)
26

OPEN AIR FLOORBALL CUP (24)
24

Doporučujeme

KLASIKA VIVA - SMETANOVO TRIO

Koncerty

Smetanovo trio založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní ...

SETKÁNÍ DŘÍVE NAROZENÝCH 2018

Různé

K tanci a poslechu pro Vás zahraje TRIO FANTASIA. Občerstvení je zajištěno. Vstup volný. Pořádají členové Komise pro občanské záležitosti, rodinu ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři