Dnes je 20.07.2018, svátek má Ilja.

NOC S ANDERSENEM V JESENICKÉ KNIHOVNĚ

28.03.2018 15:23:47
NOC S ANDERSENEM V JESENICKÉ KNIHOVNĚ
V pátek 23. března 2018 proběhl v knihovně Vincence Priessnitze v Jeseníku 14. ročník dnes již mezinárodní akce Noc s Andersenem.
V podvečer se sešlo 15 dětí z řad čtenářů, které strávily noc v knihovně. V úvodu jsme s dětmi probrali význam akce, seznámili je s výročími Andersenových pohádek, Pejska s kočičkou i s Rychlými šípy. Upozornili na dodržování bezpečnosti v knihovně.
V letošním roce jsme pozvali hosta, pana Mariána Bandíka s lesní pedagogikou. Zábavně a poutavě s námi probral vše kolem lesa. Děti prokázaly velké znalosti o lese a životě v něm. Odměnou jim byly drobné dárečky od společnosti Lesy ČR. Večer byl plný soutěží a kvízů o lese i o pohádkách. Po vydatné večeři jsme děti rozdělili do družstev, písemné kvízy jsme střídali s fyzickou aktivitou, například přenášení lentilek brčkem z místa na místo nebo hádáním co jsem za zvíře. Některé děti se setkaly se soutěží poprvé. Zjistily, že není jednoduché klást ty správné otázky, aby zjistily, které zvíře představují. Na závěr si všichni ozdobili trička oblíbenou technikou foukacích fixů. Tato technika je fyzicky náročná, takže děti docela ochotně kolem jedné hodiny po půlnoci ulehly do spacáků. Letos poprvé netrvaly na společném nočním čtení nás knihovnic, ale každý si vybral knihu podle chuti a tu si četl dokud neusnul.
Ráno po snídani byly vyhodnoceny večerní soutěže, každý z vítězného družstva si odnesl pěknou knihu. Nikdo neodešel s prázdnou. Všichni nocležníci byli odměněni pamětním listem a drobnými dárky.
Tak zase příští rok, třeba už v nové knihovně…
 
MKZ Jeseník
 

Anketa

NA KTEROU VENKOVNÍ AKCI SE LETOS TĚŠÍTE NEJVÍCE?

JESENICKO SE BAVÍ (499)
499

KONCERT PRO JESENÍKY (257)
257

FOLKOVÁ KATOVNA (219)
219

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY (216)
216

STŘEDOVĚKÁ SLAVNOST (212)
212

OPEN AIR FLOORBALL CUP (101)
101

Doporučujeme

CHINASKI - PODZIMNÍ TURNÉ 2018

Koncerty

Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski vydala v květnu 2017 desáté studiové album Není nám do pláče. Nahrávku, která vzniká v ...

KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ PRO MLÁDEŽ 2018

Kultura

Zahajovací lekce proběhne v pondělí 24. září 2018 v 17.30 hodin v sále Pentagonu. Kurz je rozvržen do 12 lekcí + ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři