Dnes je 20.04.2018, svátek má Marcela.

JESENICKÉ KINO ZAŽIJE PŘEDPREMIÉRU FILMOVÉ NOVINKY

06.02.2018 11:18:18
JESENICKÉ KINO ZAŽIJE PŘEDPREMIÉRU FILMOVÉ NOVINKY
Nová česká romantická komedie "Věčně tvá nevěrná" režiséra Milana Cieslara se dočká uvedení do tuzemských kin ve čtvrtek 22. února. Návštěvníci jesenického Kina Pohoda ji však uvidí téměř o týden dříve – a navíc budou moci po premiéře rozprávět s tvůrci i herci. Slavnostní předpremiéra filmu proběhne v jesenickém Kině Pohoda v pátek 16. února 2018.
Nestává se často, aby se v Jeseníku promítal nějaký film ještě před tím, než se dostane do celonárodní distribuce. Za poslední dekádu se snad jednalo pouze o předpremiéru snímku "Alois Nebel" režiséra Tomáše Luňáka, kterou se navzdory vazbám předlohy i tvůrců na region podařilo vybojovat až v internetovém hlasování. Stálo to tehdy za to? Rozhodně. Slavnostní punc bude mít i předpremiéra nové české romantické komedie "Věčně tvá nevěrná", kterou podle scénáře Jana Míky natočil režisér Milan Cieslar. Cieslarova režijní kariéra se rozprostírá napříč třemi posledními dekádami a třebaže byla většina jeho produkce zpočátku televizní, dnes se již adaptoval plně jako tvůrce celovečerních filmů. Kritické uznání mu přinesl například snímek Der Lebensborn – Pramen života na motivy knihy Vladimíra Körnera, jenž mu vynesl také nominaci na Českého lva za nejlepší scénář. O roku 2010 je možné jeho filmy vídat pravidelně na plátnech tuzemských kin - ,mnozí si jistě vzpomenou na pohádku Dešťová víla, komedii Láska je láska, drama z koncentačního tábora Colette nebo dosud poslední taškařici z prostředí lyžařského střediska Špindl. O čem má být nejnovější počin, zatím může referovat málokdo, podívejme se tedy, co o komedii "Věčně tvá nevěrná" říká distributor: "Josef a Miluška jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby. Na záchranu přijíždí teta Marta, která má šílený plán jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka, pracující v manželské poradně, naordinuje manželům nevěru - musejí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít."
V hlavních rolích filmu se objeví kupříkladu Vilma Cibulková, Saša Rašilov nejml., Jiří Lábus, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž, Sára Sandreva nebo Filip Blažek. S částí z ních bude možno se po slavnostní předpremiéře potkat osobně – účast prozatím přislibili jak Milan Cieslar a herečky Andrea Hoffmannová, Sára Sandeva či Lenka Vlasáková, tak švýcarský hudební skladatel Alex Tschallener, jenž se postaral o hudební doprovod filmu. Moderovat besedu bude zkušený speaker Milan Uhl. Pozitivní zprávou je, že předepremiéra není dražším špásem, než jakákoli jiná projekce v Kině Pohoda. Vstupenky lze zakoupit za cenu 130 Kč v rezervačním systému MKZ Jeseník a zbývá jich ještě dostatek. Jediná malá změna – projekce začíná v 18 hodin. Pokud je vám žánr romantických komedií nebo český film obecně trochu bližší, naskýtá se vám vzácná šance předběhnout zbytek republiky.
 
Jiří Janík
 
 

Anketa

NA KTEROU VENKOVNÍ AKCI SE LETOS TĚŠÍTE NEJVÍCE?

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY (58)
58

JESENICKO SE BAVÍ (39)
39

KONCERT PRO JESENÍKY (36)
36

FOLKOVÁ KATOVNA (35)
35

STŘEDOVĚKÁ SLAVNOST (32)
32

LETNÍ FILMOVÁ NOC (26)
26

OPEN AIR FLOORBALL CUP (24)
24

Doporučujeme

KLASIKA VIVA - SMETANOVO TRIO

Koncerty

Smetanovo trio založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní ...

SETKÁNÍ DŘÍVE NAROZENÝCH 2018

Různé

K tanci a poslechu pro Vás zahraje TRIO FANTASIA. Občerstvení je zajištěno. Vstup volný. Pořádají členové Komise pro občanské záležitosti, rodinu ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři