Dnes je 20.07.2018, svátek má Ilja.

JAROSLAV IROVSKÝ

Autorské čtení.

Jaroslav Irovský (*7. 4. 1985)
Rodák z valašských Slušovic, od roku 2011 bydlištěm v Olomouci, je považován za jednoho z nejlepších českých mladých spisovatelů současnosti. Díky svému syrovému, přímému, někdy až vulgárnímu stylu psaní je zařazován knihovnami mezi undergroundové autory a svými čtenáři přezdíván "český Bukowski".
Autorovým debutem se v roce 2012 stala sbírka šestnácti povídek s názvem Jak jsme slavili Velikonoce a další humoresky, jíž vzdává hold komikům Miloslavu Šimkovi a Jiřímu Grossmannovi. O rok později vydal pod hlavičkou nakladatelství Jonathan Livingston sbírku Příběhy sráče obsahující dvacet autobiografických, dekadentně laděných povídek, ve kterých s velkou dávkou upřímnosti, jízlivosti i sebeironie, s undergroundovou emotivní přímostí a nevybíravým slovníkem provádí svého protagonistu, titulního "sráče", peripetiemi tragikomických, zoufale banálních i šílených životních situací, dělí se se čtenářem o jeho problémy s opačným pohlavím, se zaměstnáním, s alkoholem, drogami i s vlastním nitrem. Tato sbírka určila směr autorovy tvorby, ve kterém pokračuje dodnes. V prosinci roku 2014 autor navázal na Sráče vydáním své třetí knihy s názvem O(byčejný) ŽIVOT, čítající dvaadvacet povídek a dvě básně. Tuto sbírku, která se okamžitě setkala s velmi kladnou odezvou čtenářů, představuje fanouškům literatury formou svých atorských čtení po celé republice.
Na začátku května 2016 vyšla již čtvrtá sbírka, premiérově básnická, s názvem Střípky melancholie, spolu s ní i druhé vydání sbírekPříběhy sráče a O(byčejný) ŽIVOT. Prvního literárního ocenění se Irovský dočkal v roce 2015 od Městské knihovny v Praze zařazením do sborníku Vzorník 2014, obsahujícího devět pozoruhodných autorů, představujících tvář nejsoučasnější české prózy a poezie, "jejichž psaní stojí za to, aby nebylo přehlédnuto."
Zdroj životopisu: www.databazeknih.cz
Pořádá Klub Plíživá Kontra.
 

Anketa

NA KTEROU VENKOVNÍ AKCI SE LETOS TĚŠÍTE NEJVÍCE?

JESENICKO SE BAVÍ (499)
499

KONCERT PRO JESENÍKY (257)
257

FOLKOVÁ KATOVNA (219)
219

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY (216)
216

STŘEDOVĚKÁ SLAVNOST (212)
212

OPEN AIR FLOORBALL CUP (101)
101

Doporučujeme

CHINASKI - PODZIMNÍ TURNÉ 2018

Koncerty

Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski vydala v květnu 2017 desáté studiové album Není nám do pláče. Nahrávku, která vzniká v ...

KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ PRO MLÁDEŽ 2018

Kultura

Zahajovací lekce proběhne v pondělí 24. září 2018 v 17.30 hodin v sále Pentagonu. Kurz je rozvržen do 12 lekcí + ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři