Dnes je 21.10.2017, svátek má Brigita.

JAROSLAV IROVSKÝ

Autorské čtení.

Jaroslav Irovský (*7. 4. 1985)
Rodák z valašských Slušovic, od roku 2011 bydlištěm v Olomouci, je považován za jednoho z nejlepších českých mladých spisovatelů současnosti. Díky svému syrovému, přímému, někdy až vulgárnímu stylu psaní je zařazován knihovnami mezi undergroundové autory a svými čtenáři přezdíván "český Bukowski".
Autorovým debutem se v roce 2012 stala sbírka šestnácti povídek s názvem Jak jsme slavili Velikonoce a další humoresky, jíž vzdává hold komikům Miloslavu Šimkovi a Jiřímu Grossmannovi. O rok později vydal pod hlavičkou nakladatelství Jonathan Livingston sbírku Příběhy sráče obsahující dvacet autobiografických, dekadentně laděných povídek, ve kterých s velkou dávkou upřímnosti, jízlivosti i sebeironie, s undergroundovou emotivní přímostí a nevybíravým slovníkem provádí svého protagonistu, titulního "sráče", peripetiemi tragikomických, zoufale banálních i šílených životních situací, dělí se se čtenářem o jeho problémy s opačným pohlavím, se zaměstnáním, s alkoholem, drogami i s vlastním nitrem. Tato sbírka určila směr autorovy tvorby, ve kterém pokračuje dodnes. V prosinci roku 2014 autor navázal na Sráče vydáním své třetí knihy s názvem O(byčejný) ŽIVOT, čítající dvaadvacet povídek a dvě básně. Tuto sbírku, která se okamžitě setkala s velmi kladnou odezvou čtenářů, představuje fanouškům literatury formou svých atorských čtení po celé republice.
Na začátku května 2016 vyšla již čtvrtá sbírka, premiérově básnická, s názvem Střípky melancholie, spolu s ní i druhé vydání sbírekPříběhy sráče a O(byčejný) ŽIVOT. Prvního literárního ocenění se Irovský dočkal v roce 2015 od Městské knihovny v Praze zařazením do sborníku Vzorník 2014, obsahujícího devět pozoruhodných autorů, představujících tvář nejsoučasnější české prózy a poezie, "jejichž psaní stojí za to, aby nebylo přehlédnuto."
Zdroj životopisu: www.databazeknih.cz
Pořádá Klub Plíživá Kontra.
 

Doporučujeme

ČERT HUDRIÁN

Divadlo

Tedy peklo, taková malá pobočka pro hloupé čerty. Sem posílali čerty, kteří v pekelné škole propadávali a propadávali, ...

CINETUBE 2017

Zábava

Můžete se těšit na pokec, fotku nebo podpis s vašim oblíbeným YouTuberem a na bohatý doprovodný program (hudební, ...

JAKUB SMOLÍK S DOPROVODNOU SKUPINOU

Koncerty

Při poslechu hitů jako „Až se Ti jednou bude zdát“ , „Ave Maria“, „Jen blázen žárlí“ či „Prý ...

JAKUTSKO - MILAN JÁNA

Různé

Uslyšíte o týdenním putování nížinnou tajgou na polodivokých koních, plavbě na řece Leně i putování v panenské divočině Verchovjanského ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři