Dnes je 17.12.2017, svátek má Daniel.

JAROSLAV IROVSKÝ

Autorské čtení.

Jaroslav Irovský (*7. 4. 1985)
Rodák z valašských Slušovic, od roku 2011 bydlištěm v Olomouci, je považován za jednoho z nejlepších českých mladých spisovatelů současnosti. Díky svému syrovému, přímému, někdy až vulgárnímu stylu psaní je zařazován knihovnami mezi undergroundové autory a svými čtenáři přezdíván "český Bukowski".
Autorovým debutem se v roce 2012 stala sbírka šestnácti povídek s názvem Jak jsme slavili Velikonoce a další humoresky, jíž vzdává hold komikům Miloslavu Šimkovi a Jiřímu Grossmannovi. O rok později vydal pod hlavičkou nakladatelství Jonathan Livingston sbírku Příběhy sráče obsahující dvacet autobiografických, dekadentně laděných povídek, ve kterých s velkou dávkou upřímnosti, jízlivosti i sebeironie, s undergroundovou emotivní přímostí a nevybíravým slovníkem provádí svého protagonistu, titulního "sráče", peripetiemi tragikomických, zoufale banálních i šílených životních situací, dělí se se čtenářem o jeho problémy s opačným pohlavím, se zaměstnáním, s alkoholem, drogami i s vlastním nitrem. Tato sbírka určila směr autorovy tvorby, ve kterém pokračuje dodnes. V prosinci roku 2014 autor navázal na Sráče vydáním své třetí knihy s názvem O(byčejný) ŽIVOT, čítající dvaadvacet povídek a dvě básně. Tuto sbírku, která se okamžitě setkala s velmi kladnou odezvou čtenářů, představuje fanouškům literatury formou svých atorských čtení po celé republice.
Na začátku května 2016 vyšla již čtvrtá sbírka, premiérově básnická, s názvem Střípky melancholie, spolu s ní i druhé vydání sbírekPříběhy sráče a O(byčejný) ŽIVOT. Prvního literárního ocenění se Irovský dočkal v roce 2015 od Městské knihovny v Praze zařazením do sborníku Vzorník 2014, obsahujícího devět pozoruhodných autorů, představujících tvář nejsoučasnější české prózy a poezie, "jejichž psaní stojí za to, aby nebylo přehlédnuto."
Zdroj životopisu: www.databazeknih.cz
Pořádá Klub Plíživá Kontra.
 

Doporučujeme

BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID

Divadlo

Ve filmové verzi je hráli Robert Redford a Paul Newman. Našimi pistolníky jsou Tomáš Matonoha a Josef Polášek. ...

POCTIVÉ ČESKÉ SVÁTKY

Různé

Program připravený ve spolupráci s organizací EduArt umožní zájemcům poctivě prožít české svátky. Mikuláš vtáhne 3.12. děti do svého složitého ...

REAL DEAL HARDCORE PARTY

Koncerty

REAL DEAL (Jeseník, hardcore) https://www.youtube.com/watch?v=zZCQsY_ATV0 https://youtu.be/bT-7A-5Y-G8?t=6m8s ONLY ATTITUDE COUNTS (Wienna, hardcore) https://www.youtube.com/watch?v=_hNwLXguNUI https://www.youtube.com/watch?v=K34PLJ01R1I HATERS (Šumperk, hardcore) ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři