Dnes je 21.03.2018, svátek má Radek.

JAROSLAV IROVSKÝ

Autorské čtení.

Jaroslav Irovský (*7. 4. 1985)
Rodák z valašských Slušovic, od roku 2011 bydlištěm v Olomouci, je považován za jednoho z nejlepších českých mladých spisovatelů současnosti. Díky svému syrovému, přímému, někdy až vulgárnímu stylu psaní je zařazován knihovnami mezi undergroundové autory a svými čtenáři přezdíván "český Bukowski".
Autorovým debutem se v roce 2012 stala sbírka šestnácti povídek s názvem Jak jsme slavili Velikonoce a další humoresky, jíž vzdává hold komikům Miloslavu Šimkovi a Jiřímu Grossmannovi. O rok později vydal pod hlavičkou nakladatelství Jonathan Livingston sbírku Příběhy sráče obsahující dvacet autobiografických, dekadentně laděných povídek, ve kterých s velkou dávkou upřímnosti, jízlivosti i sebeironie, s undergroundovou emotivní přímostí a nevybíravým slovníkem provádí svého protagonistu, titulního "sráče", peripetiemi tragikomických, zoufale banálních i šílených životních situací, dělí se se čtenářem o jeho problémy s opačným pohlavím, se zaměstnáním, s alkoholem, drogami i s vlastním nitrem. Tato sbírka určila směr autorovy tvorby, ve kterém pokračuje dodnes. V prosinci roku 2014 autor navázal na Sráče vydáním své třetí knihy s názvem O(byčejný) ŽIVOT, čítající dvaadvacet povídek a dvě básně. Tuto sbírku, která se okamžitě setkala s velmi kladnou odezvou čtenářů, představuje fanouškům literatury formou svých atorských čtení po celé republice.
Na začátku května 2016 vyšla již čtvrtá sbírka, premiérově básnická, s názvem Střípky melancholie, spolu s ní i druhé vydání sbírekPříběhy sráče a O(byčejný) ŽIVOT. Prvního literárního ocenění se Irovský dočkal v roce 2015 od Městské knihovny v Praze zařazením do sborníku Vzorník 2014, obsahujícího devět pozoruhodných autorů, představujících tvář nejsoučasnější české prózy a poezie, "jejichž psaní stojí za to, aby nebylo přehlédnuto."
Zdroj životopisu: www.databazeknih.cz
Pořádá Klub Plíživá Kontra.
 

Dnes

AQUA WALKING

16:00

Doporučujeme

JARNÍ KONCERT SKUPINY CALIFORNIA

Koncerty

Jako host se představí PAVLÍNA ŘÍHOVÁ (sólistka Fantom opery - Jeseník). Více informací na www.california-cz.webnode.cz. Prodej vstupenek v rezervačním systému ...

ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2018 - MASARYKOVO NÁMĚSTÍ

Festivaly

Hlavním hudebním hostem bude ANNA K. official! Česká zpěvačka a držitelka 5 ocenění Anděl. Pravidelně se objevuje také v ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři