Dnes je 19.10.2018, svátek má Michaela.

Čas a místo konání

20.10.2018
09:30

Masarykovo náměstí
Masarykovo náměstí, Jeseník

DÝŇOVÁ SLAVNOST 2018

Dýňová slavnost má za cíl oslavit sklizeň a radovat se z toho, co se nám letos urodilo na zahradách a polích!

Na Dýňové slavnosti uvidíte dýně všech velikostí a tvarů. Nakoupíte si krásné regionální produkty na jarmarku, včetně květinových vazeb a věnců, poslechnete si koncerty místních kapel, pobaví Vás divadélko, dýňě nám přivezou roboti R.U.R. týmu z Gymnázia Jeseník, vyrobíte si podzimní dekorace a dozvíte se o zvycích na Jesenicku od svátku svatého Václava do doby adventní. Vystoupí také trubači a naučíte se poznávat zvuky zvířat. V dýňovém fotokoutku si pořídíte veselou fotku. Dobře se najíst a napít budete moci u stánků z dýňovými dobrotami, ale budete si moci také na ohni upéct špekáček.

Pokud rádi vaříte, zapojte se se do soutěže o nejlepší dýňovou polévku! 
Přihlášky: https://goo.gl/forms/xw2BoZoZX1zNjvxt2
Porota složená z odborníků i veřejnosti posoudí a vyhodnotí nejlepší dýňovou polévku a vítězové získají zajímavé ceny, které brzy upřesníme! Všechny soutěžní dobroty bude možno ochutnat v sousedském prostoru.
Další soutěž, která je pro vás nachystaná, je o největší dýni Jesenicka. Přivezte svého obra a vyhrajte hezkou cenu!
Zúčastněte se také soutěžní výstavy o nejhezčího dýňového bubáka nebo výrobek z vydlabané dýně! Přineste svůj výrobek do 14h k registračního stánku na náměstí. Všichni bubáci budou vystaveni před radnicí. Po hlasování budou vyhlášeni vítězové. Předání cen bude v 17:30 a potom hromadně všechny bubáky rozsvítíme, zapálíme v nich svíčky a vytvoříme na náměstí magiskou podzimní atmosféru.

Pokud se chcete zúčastnit jako stánkaři, informace najdete zde: 
https://www.sudetikus.cz/cz/nase-aktivity/jesenicke-trhy.html

Těšíme se Vás!
Pořadatelé ze spolku Sudetikus, z. s. 
Cíl slavností: Oživovat veřejná prostranství, podporovat místní ekonomiku, sousedské vztahy a dávat lidem možnost ukázat, co v nich je! 

Akce se koná s podporou Olomouckého kraje a Města Jeseník.
www.sudetikus.cz

Kontakt pro vaše dotazy a přihlášky:
jesenicketrhy@gmail.com
704 143 003
https://www.sudetikus.cz/cz/kontakt/
 
Pořádá Sudetikus, z. s.
 

Doporučujeme

PRODLOUŽENÁ TANEČNÍ LEKCE 2018

Kultura

Vstup ve společenském oblečení rodičů i všech hostů je nezbytnou součástí tohoto večera! Vstupné 70 Kč. Pořádají MKZ Jeseník.  

SLAVNOSTNÍ KONCERT MORAVSKÉ FILHARMONIE OLOMOUC 2018

Koncerty

Prodej vstupenek v rezervačnímu systému MKZ Jeseník. Vstupné 180 Kč. Koncert se koná za finanční spoluúčasti Olomouckého kraje. Pořádá Město Jeseník ...

Podporují nás

Naše weby

Partneři